[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Dzisiaj wstawiam wam filmik z mojego porannego odpalania, z kontrolka ABS podczas rozruchu przy -3 OTO MÓJ FILMIK , zmierzyłem dzisiaj miernikiem akumulator w moim aucie i wygląda to tak: auto stało od 8-16 nie odpalane, w spoczynku na mierniku o godzinie 16.00 pokazalo mi 12.47v a podczas rozruchu napiecie spadlo do ok 11.20v co wy o tym myslicie? czy to dobre wartosci? podczas odpalonego silnika wartosc pokazywala ok 14.15v
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Nie wiem w jakim celu kilka razy włączasz zapłon, włącz, poczekaj aż zgaśnie spiralka i odpal auto...

Wartości napięć są ok.

I proszę wytłumacz mi gdzie widzisz przy odpalaniu kontrolkę ABS, tu viewtopic.php?p=17919 masz ściągę z opisem kontrolek :evil:
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Zerknij na 22 sekundę. Podejrzewam, że to zbyt niskie napięcie na pompie ABS. Wyczyściłeś bezpieczniki i gniazda? Możesz się jeszcze przyjrzeć wtyczce na pompie ABS. Obawiam się, że bez VAGa nie dowiemy się niczego więcej.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Tak jest przeczyszczone kontaktem, a gdzie jest ta wtyczka? W poniedzialek po swietach oddaje do zrobienia auto, cieknie mi krociec od glowicy dlatego mi ubywa plynu, po drugie maja mi zrobic ten krociec od pompy vacum co jedt ten luz i sprawdza swiece zarowe, jesli chodzi o vaga to co mam w nim sprawdzic i podac wam na forum?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

vwir, dzięki :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Pomiędzy akumulatorem a ścianą grodziową. Taka szeroka wtyczka. Na VAGu podłącz się do pompy ABS i sprawdź błędy.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Czy patrzenie na mierniku swiec jest miarodajne gdy w mierniku bedzie pikalo to znaczy ze swieca jest dobra? Bo sprawdzalem takim sposobem i tak wlasnie bylo przy kazdej po podlaczeniu miernika byl dzwiek. Druga sprawa jesli zdjal bym czapeczki z 3 swiec i sprobowal zapalic to moze cos sie stac? Inaczej by zapalal?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Mierzenie miernikiem daje zgrubną diagnozę, ale lepsze to niż nic. Żadnego sprawdzania piszczkiem - trzeba normalnie ustawić na pomiar oporu. Dajesz najmniejszy możliwy zakres. Wtedy najpierw zwierasz sondy miernika i sprawdzasz, jaki mają opor. U mnie to było 1,8ohm. Wtedy podłączasz jedną sondę do masy (może być na klemie akumulatora) a drugą do końcówki świecy. Opór świec powinien zawierać się w przedziale 1ohm-1,3ohm. Czyli po dodaniu oporu sond miernika wychodzi 2,8ohm-3,1ohm. U mnie miernik wskazywał 3,0-3,1 na trzech świecach, a na jednej 40ohm. Oczywiście ta ze zbyt dużym wskazaniem była uszkodzona.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Na pomiar oporu tzn na ktora wartosc mam przekrecic na mierniku bo kiepsko jeszcze znam sie na mierniku:)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Ohm (taka omega). Podeślij fotkę miernika.
ODPOWIEDZ