[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: kristof »

sebex jak bierze to zmieniaj
Sebex79
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:36

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sebex79 »

Jutro jadę zarzucę mu castrol 10W40 mój magik od tolka powiedział że słychac też samoregulatory jak ma za niski poziom oleju A u mnie niski jest rzeczywiście.
lay13
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2009, 17:50

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: lay13 »

Witam tak czytam o tych olejach i zgłupiałem a odnośnie olejów to już chyba wszystko podrabiają płaci się tylko za firmę za wszelkie rekomendacje jeżeli chodzi o mnie to w listopadzie jak kupiłem Tolka zalałem Mobil Super S 10/40 czy dobrze zrobiłem, to niewiem ale mam zasadę że wymieniam co 10 tyś. km a nawet wcześniej zalewa ktoś tym olejem z tego co obserwuje to mnie nie ubywa.A może zmienić na inny czy teraz to już nie warto.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

Jeżeli zalałeś Mobil Super S 10W40 i jest oki to raczej nic nie zmieniaj ;) Ja również tym olejem zalałem i jest gucio ;)
Sebex79
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:36

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sebex79 »

Witam zalałem Castrol 10W40 samoregulatory przestały grać ale to pewnie dlatego że poziom jest oki. Zobaczę jak z tym ubywaniem będzie.

Jeśli zalałeś od początku mobil i nic się nie dzieje to nawet nie myśl o zmianie. Jak nie bierze to do do końca żywota i o jeden dzień dłużej go lej ))))))))
korect
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2008, 23:07

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: korect »

właśnie przymierzam się do wymiany oleju. obecnie jeżdżę na mobil 10w40 bo tak zalał poprzedni właściciel przy 192 tyś, no ale zauważyłem że od poprzedniej kontroli troszku jego ilości zmalało. w sumie to dziwię się że zalane jest 10w40 a nie 5w40, przebieg obecnie 202 tyś ( licznik). myślałem na wlaniu 5w40 ale obawiam się że coś w ten sposób nabroję. zdecydowałem się więc na motula 10w40 i stąd prośba do was.. jakiego konkretnego oznaczenia mam szukać?? nie chcę kupowac na allegro bo akurat w tym wypadku nie mam zaufania do zakupów w niesprawdzonych źródłach dlatego też potrzebuję konkretnych właściwych oznaczeń bo podejrzewam że w sklepie gdzie zazwyczaj robię zakupy, będę musiał poprosić o zamówienie specjalne.

pomożecie?? ;-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

5W40 jest olejem w pełni syntetycznym tak więc nie radzę Ci go zalewać przy takim przebiegu :shock: Ja mam 160 tys. przejechane i jeżdżę na tym oleju co podałeś...
Co do oznaczeń to są różne klasy olejów...

Więcej znajdziesz w TYM artykule ;)
korect
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2008, 23:07

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: korect »

no i właśnie dlatego nie chcę ryzykować zmiany. mam znajomych co w vw dieslach przy przebiegu >200kkm jeżdżą na 5w40 i wszystko jest ok no ale skoro u mnie wlano 10w40 to już tak zostawię.

pytanie dotyczące motula 6100 synergie 10w40, otóż zauważyłem że posiada on dwa rodzaje klasyfikacji jakościowej wg ACEA.. a3/b3 i a3/b4, rozumię że ten drugi spełnia wyższe wymagania zgodnie z normą mb.229.3 dot. nowoczesnych silników diesla. czy w przypadku mojego AHF (wiadomo, już niezbyt nowoczesnego) zastosowanie a3/b4 nie wywoła jakichś skutków ubocznych??

może i głupie pytanie ale wolę dmuchac na zimne jednocześnie mając na uwadze stwierdzenie ze " nadgorliwość gorsza od faszyzmu" :-)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: kristof »

Mozesz smiało go zalewać , bez stresu
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: sz.p.bartek »

korect pisze:pytanie dotyczące motula 6100 synergie 10w40


Ja teraz na takim jeżdże i wszystko jest ok, także śmiało możesz zalewać. A zamówić np tu www.petrostar.pl
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
ODPOWIEDZ