Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Adzioll
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2011, 02:12

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Adzioll »

No tak ale pod deską jest socho dopiero tutaj przy samym fotelu jest kałuża...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Masz zapewne odgiętą uszczelkę przy filtrze kabinowym i tamtędy leje się woda do wnętrza. Było to opisywane w tym wątku niejednokrotnie...
suhhar

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: suhhar »

kolego ale cieknie ci przy miejscu kierowcy czy pasazera ? dzisiaj mialem wszystko skladac zrobiłem test wody i tam od kierowcy co wchodzi wiazka kabli na tym plastiku dalej cieknie stamtąd i od nowa silikonowanie plus guma od linki maski. Te auta to porazka kto to wymyslił zeby jakis plastik do blachy dawać.
Adzioll
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2011, 02:12

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Adzioll »

W weekend rozebrałem auto, wymieniłem całe wygłuszenie. Przeprowadziłem test wodny i rzeczywiście cieknie ze ściany grodziowej ale minimalnie pewnie silikon na podszybiu załatwi sprawę. Większym zdziwieniem było dla mnie to, że lewy odpływ szyberdachu był zapchany. Ale to jeszcze nic odetkałem kanalik test wodny i co? Cieknie z gumowego odpływu co idzie po słupku na dół i powinien się łączyć z gumowym wyprowadzeniem wody na zewnątrz przy zawiasie drzwi! I wszystko ciekło wężykiem do środka! Połączyłem i chyba powinno być już okej.
suhhar

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: suhhar »

zatkaj dziure odpływową nalej duzo wody i posta auto pod góre zobaczysz ze mało wody nie bedzie.
piopio
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2014, 09:36
Auto: Seat Toledo II
Model: 1.8 125 KM
Skąd?: Lublin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: piopio »

A u mnie po konserwacji podwozia woda zbiera się z tyłu za kierowcą i pasażerem, progi są suche. Czy w podwoziu są jakieś odpływ, które mogły zostać zapchane środkiem do konserwacji (Bitex)?
suhhar

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: suhhar »

nie mozliwe co myslales ze woda leci na podłoge a pozniej z niej leci przez odpływy w podłodze ? Woda ci sie biera na 99% z uszczelek w drzwiach, woda leci po uszczelce ale nie ma odplywu bo jest za szczelnie i jak sie jej duzo nazbiera to wpada do srodka, ponacinałem uszczelki nozem i jak narazie mam spokoj, zalałem srodkiem uszczelniajacym okolice linki od maski i narazie sucho, w tygodniu robie test full wody czy dalej gdzies cieknie, walcze juz ponad 2 miesiace z autem ale sie nie poddaje ;)

[ Dodano: 2014-11-19, 17:35 ]
Witam dzisiaj wszystko poskładałem do kupy, zakleiłem masa uszczelniającą na podszybiu tą wiązkę i gume od linki bo tamtedy sie woda lała i jeszcze bokiem błotnika, wszystko uszczelnione nic nie cieknie.
Ravval
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2014, 19:57
Auto: 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Wyszków

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Ravval »

U mnie nadal problem z wodą pod nogami kierowcy.
U pasażera ciekło przez źle założony filtr i zostło zrobione, ale u kierowcy mechanik sprawdzał i zdjął plastikowe osłony na progach i było mokro. Tylko teraz każdy mówi co innego - jeden, że pod wycieraczkami przez gródź cieknie, a drugi że przez drzwi. Ostatnio był wymieniany zamek w drzwiach kierowcy i źle wyregulowali drzwi, nie dość, że zamykają się za którymś razem, to w trakcie jazdy otworzyły się na ościerz...
Mówili, że może się lać przez te niewyregulowane drzwi, ale przecież wcześniej nie były aż tak rozlegulowane. Co radzicie?
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: lukogi »

Ravval pisze:U mnie nadal problem z wodą pod nogami kierowcy.
U pasażera ciekło przez źle założony filtr i zostło zrobione, ale u kierowcy mechanik sprawdzał i zdjął plastikowe osłony na progach i było mokro. Tylko teraz każdy mówi co innego - jeden, że pod wycieraczkami przez gródź cieknie, a drugi że przez drzwi. Ostatnio był wymieniany zamek w drzwiach kierowcy i źle wyregulowali drzwi, nie dość, że zamykają się za którymś razem, to w trakcie jazdy otworzyły się na ościerz...
Mówili, że może się lać przez te niewyregulowane drzwi, ale przecież wcześniej nie były aż tak rozlegulowane. Co radzicie?

Pod podszybiem od strony kierowcy masz otwór drenażowy gdzie woda powinna lecieć w nadkole. Jak masz tą dziurę zatkaną liśćmi, błotem itp to woda będzie szukała ujścia i może lać się do wnętrza. Co do drzwi to regulacja na słupku środkowym zajmuje 5 min tylko trzeba mieć klucz nasadke spline.Generalnie obstawiam uszczelnienie drzwi lub ta dziura drenażowa
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sikor »

U mnie ciekło przez drzwi,skrzynkę bezpieczników i jeszcze filtrem kabinowym,tylko nie przez podwinięta uszczelkę tylko przez uszczelkę pod obudową filtra, tez parcieje jak ta w drzwiach i woda sobie leci. Najlepiej nawet profilaktycznie dać nowy silikon i pod obudowę filtra i skrzynkę bezpieczników na podszybiu. Ja gdybym jeszcze raz uszczelniał drzwi i całą resztę użył bym czegoś takiego http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-m ... 08003.html ;-)
ODPOWIEDZ