Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: damian1231795 »

dominik Robiłeś tak u siebie? nie ma tam jakichś zatrzasków od spodu?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: dominik »

robiłem tak u siebie z przodu jak i z tyłu... są tam zatrzaski ale nawet ciężko je połamać :) podważ u góry przycisku i ci wyskoczy .
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: Sony »

A ja głupi myślałem, że muszę rozebrać przycisk drzwi i tak to zrobiłem :P :)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: damian1231795 »

No i udało mi się założyć tą szybkę bez rozbierania drzwi. Miałem mały problem z rozebraniem tego włącznika ale w końcu się udało i wcisnąłem szybkę na swoje miejsce nie dałem kleju i chyba długo się tam nie utrzyma.A i wypadła mi taka mała kuleczka, nie bardzo wiedziałem gdzie ją włożyć i jedynie gdzie pasowała to w takiej sprężynce, po złożeniu wszystko chodzi jak należy to chyba tam powinna być?15 min roboty.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Chudy
Forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 08 wrz 2012, 18:58

Demontaż mechanizmu podnoszenia szyb z tyłu w 1M

Post autor: Chudy »

Witam wszystkich.
Potrzebuję dokładnej instrukcji demontażu tylnego mechanizmu podnoszenia szyb w toledo 1M. Chodzi tutaj o ręczny mechanizm. Z boczkiem już sobie poradziłem. Oprócz tego przydałyby mi się jeszcze jakieś wskazówki jak w puste drzwi zamontować elektryczny mechanizm podnoszenia szyby wraz z szybą i jak to wszystko ze sobą pospinać.
Szukałem podobnego tematu ale znalazłem tylko instruktaż demontażu mechanizmów z przodu auta :-?
Z góry dzięki za pomoc ;-)
disterek
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2014, 23:25

Problem ze składaniem tylnych drzwi

Post autor: disterek »

Witam.

Prosiłbym o pomoc kogoś doświadczonego. Mój problem polega na tym, ze nie potrafię poskładać tylnych drzwi z elektryczną szybą. Sęk w tym, że nie wiem w jaki sposób zamontować tą rolkę (kołowrotek), w jaki sposób nawlec linki i jak zamontować tą listwę. Czy dobrze że ją odnitowałem od tamtej blachy? Jeśli da się złożyć w całości to przynituję ją spowrotem.

Dodaję zdjęcia podglądowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: vwir »

Uzupełnij w profilu, jakie masz auto. Jeśli to 1M to takiego numeru to jeszcze nie widziałem ;) Generalnie podnośnik wychodzi z drzwi z całą blachą, bez konieczności roznitowywania ;) Żeby to zrobić to musisz odpiąć podnośnik od szyby. Odpina się go wyciągając plastikowy kołek z drugiego plastikowego kołka w miejscu, gdzie jest mocowany do szyby.
disterek
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2014, 23:25

Demontaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: disterek »

Już rozumiem gdzie błąd popełniłem... Dobra mam wszystko wyjęte, teraz jak nawlec te linki?
ODPOWIEDZ