Kupujemy telefon

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kupujemy telefon

Post autor: vwir »

szymekgd pisze:
Przecież play korzysta zarówno ze swoich BTSów jak i ze wszystkich pozostałych


Z tego co wiem (info od konsultantów plus i play) to już przeszli na swoje i nie korzystają z infrastruktury innych sieci


Nieprawda. Wprost przeciwnie, nie tak dawno rozszerzyli współpracę o orange. Info z mojego własnego telefonu - wciąż korzystam z BTSów plusa. Jedyne co to android domyślnie stara się zalogować do macierzystej sieci, nawet jeśli jej sygnał jest słabszy od innych. U mnie jest słaby zasięg play i bardzo dobry zasięg plusa i mój smartfon stara się zalogować do sieci play. Muszę więc mieć wybrane ręczne wybieranie sieci i mam w niej wybranego plusa. Ma to jeden minus - gdy wyjeżdżam za granicę to muszę pamiętać o przełączeniu na automatyczne wybieranie sieci, bo w przeciwnym przypadku plusa za granicą raczej nie znajdzie ;)

[ Dodano: 2014-09-15, 13:35 ]
Radziu pisze:
irocket pisze: Ja mam Orange Free na kartę

a ja mam darmowy Aero2 ;) u mnie smiga super, jeden minus rozlacza co godzine, ale modem robi auto-reconnect, wiec nawet nie zauwazam.


A wprowadzanie captcha co godzinę?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kupujemy telefon

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:Nieprawda.


To mnie oszukali ;) Może dotyczy to miejsc o mniejszym "nasyceniu" BTSami?
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kupujemy telefon

Post autor: vwir »

Nie no takich rzeczy to nie ma fizycznie jak rozwiązać. Albo masz blokadę na daną sieć albo masz otwarty roaming krajowy. Co najwyżej możesz robić blokadę na poziomie usług, na przykład plus może nie roamingować swojego internetu 3G lub coś w tym stylu (nie mam pojęcia, czy tak jest, ale to jedyne, co technicznie możesz wykonać).
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kupujemy telefon

Post autor: szymekgd »

Ok, nie mam play'a, więc nie sprawdzę ale skoro tak było to współpraca może istnieć dalej.

Czy w podobny sposób możemy używać roamingu krajowego pomiędzy pozostałymi operatorami, jestem w plusie, ale przy ręcznym wyszukaniu sieci wyświetlają mi się pozostali operatorzy, co w miejscu o słabym pokryciu macierzystego gsm'a wydaje się ciekawą alternatywą?
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kupujemy telefon

Post autor: vwir »

Nic mi o tym nie wiadomo. Spróbuj a zobaczysz. Jeśli się zarejestruje u innego operatora to możesz, jeśli nie to kicha.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kupujemy telefon

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:jeśli nie to kicha


Kicha, sim nie umożliwia tego...
Michal
artur093
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:25

Kupujemy telefon

Post autor: artur093 »

szymekgd pisze:
artur093 pisze:Tyle tylko że trzeba sobie założyć konto w ich internetowym banku i trzeba mieć co miesiąc jakiś tam wpływ oraz dokonać jedną płatność kartą ale za to rok abonamentu za darmo :)


Jak chcę założyć konto to idę do banku...Żeby zobaczyć te 50zł to będziesz musiał się nieźle nagimnastykować pewnie, bo to nie jedna płatność karta znając życie będzie, ale jakiś złodziejski procent od tej kwoty, nie zapomnij też od tego podatku od zysku odprowadzić ;) Ten super bank to allior i jakoś nigdy nie cieszył się moim poważaniem..


Wcale nie normalnie jeden wpływ na konto i jedna płatność kartą :)
Fakt faktem porwałem się na ten rok darmowego abonamentu, ale jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

Kupujemy telefon

Post autor: harican »

Witam, mam dylemat w ramach przedłużenia umowy u operatora. Wybrałem dwa modele telefonów:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/lum ... a-630.html
lub
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/l65/LG-L65.html
Oba w tej samej cenie. Który z telefonów jest lepszy? W telefonie często korzystam z internetu więc zależy mi na płynności jego działania a także jak najlepszej jakości oglądanych na nim filmów. Bardziej podoba mi się nokia, co tym sądzicie?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Kupujemy telefon

Post autor: irocket »

Ja bym nigdy nie brał Windowsa. Pozorna płynność działania (testowaliśmy z kolegami otwieranie się menu w Lumii i androidzie o podobnych parametrach) i Lumia wypadała trochę lepiej, ale tam było czarne tło i białe napisy i tyle, w Androidzie kolorowe tło, ikonki itp. Lumia miała lepsze animacje.
Lumia lepsze hardware ma, ale dla mnie system masakra
Obrazek
weneryniarz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:59

Kupujemy telefon

Post autor: weneryniarz »

Od miesiąca użytkuję Motorollę moto G (LTE) i płynność działania kit kata jest zachwycająca w stosunku do poprzednich wersji. Motka ma podobne parametry co ten LG więc śmiało możesz brać.
Tak w ogóle ta moto G jest rewelacyjna, polecam każdemu.

A lumia je kupę ;-) [moja mama posiada i to na serio jest badziew i wieje biedą od tych aplikacji i windowsa ogólnie. Brak diody też zniechęca. Jedyne co na + to to, że przeżyła lądowanie na kafelkach]
ODPOWIEDZ