[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Wystarczy poszukać na forum:
viewtopic.php?t=796&highlight=domykanie

Resztę pytań kieruj w temacie z linku jak coś ;)
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: lucassiuss »

Zamykanie zrobione wina była zamków nie modułu ale z tego względu że ja nie miałem pomysłów musiał zająć mechanik [wujo], obyło się bez wymiany zamków bo ze starych oryginalnych jeszcze coś poskładał i mówił że to standardowa usterka, ten typ tak ma
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

lucassiuss, no to straszny pech, bo żeby dwa zamki na raz padły to jest rzadko spotykane :) Ważne, że bangla już ;-)
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: lucassiuss »

Sony pisze:lucassiuss, no to straszny pech, bo żeby dwa zamki na raz padły to jest rzadko spotykane :) Ważne, że bangla już ;-)



Sony prawda jest taka że najpierw siadły tylne drzwi ale ich nie używałem i stwierdziłem ze jak się zacinają to ciort z tym i tak jeździłem aż w końcu padły przednie i tez jakiś czas raz zamykało raz nie czasem tez się blokowały ze otworzyć się nie dało więc historia jest ciut inna niż przedstawiłem na początku że 2 na raz. i wiem ze jak bym sam kombinował to by mnie to drożnej wyniosło a jak bym dal do jakiegoś elektromechanika to by wymienił zamki i skasował na 300 zl jak nic a wujo ogarnął jeszcze ze starych wiec jestem zadowo
Widmo
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2013, 20:48

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Widmo »

Spotkała mnie dzisiaj niespodzianka.Otóż moje drzwi (kierowcy ) przestały otwierać ,zamykać się z pilota.Pozostałe działają jak trzeba.Gdy auto zamykam z kluczyka wszystkie cięgła chowają się w drzwiach, przy otwarciu wychodzą.Natomiast z pilota, drzwi kierowcy nie reagują.Myślałem ze to wina cięgła bo kiedyś już miałem z nim problemy i musiałem je podginać bo się zacinało.Teraz podginanie nic nie daje.Otwierając drzwi z kluczyka mam wrażenie że cięgło w drzwiach kierowcy drga ale nie daje rady otworzyć zamka.Wszytko pozostałe działa.Jeśli ktoś już miał podobny problem, to nakierujcie mnie gdzie mam szukać i co może być przyczyną.Wcześniej miałem podobny problem.Bywało że drzwi nie chciały się zamknąć, ale zawsze się otwierały.Stwierdziłem że to wina baterii w pilocie, więc dałem spokój.Teraz nie działa w żadną stronę .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Podepnij VAGa i sczytaj błędy. Zapewne wina leży po stronie zamka kierowcy, spróbuj kilkukrotnie otworzyć auto z pilota to może wtedy załapie. Możliwe, że silniczek w zamku już kończy swój żywot i nie ma siły otworzyć go za pierwszym razem.
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: turo204 »

panowie mam toledo 2 i mam dość grzebania w zamkach czy płacenie elektronikom.
Centralny dziala z kluczyka w drzwiach ale pilot nie dziala. Znalazlem w sklepie elektronicznym dokladane radio, ktore podlacza sie pod akumulator i pod zamykanie/otwieranie tylko pytanie wlasnie gdzie trzeba to wpiac?
Czy ktos moze cos takiego robił ? Koszt 60zlotych wiec warto...
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Pokaż jak to wyglada, bo nie wiadomo o co chodzi
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: turo204 »

no ja to w sklepie oglądałem i mój błąd nie porobiłem zdjęć. To było takie małe pudełko i podłączenie tylko plus, minus i wpięcie się w kabel zamykania i otwierania drzwi.
Natomiast teraz sobie tak patrze i znalazłem takie coś i to by mnie w pełni satysfakcjonowało tylko czy dam radę to podłączyć? jak pokierujecie to oczywiście :D
http://allegro.pl/sterownik-zamka-centr ... 69900.html
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vwir »

Jak najbardziej możesz takiego użyć. Mam u siebie dołożony alarm i właśnie sterowanie centralnym. Z tego co pamiętam, to otwieranie i zamykanie podłącza sie w wiązce w drzwiach kierowcy. Jeśli chcesz to poszukam dokładnie jakie to były kolory kabli.

Edit: znalazłem: żółto zielony i żółto niebieski w drzwiach kierowcy. Więcej tutaj: viewtopic.php?t=3838&postdays=0&postorder=asc&start=20
ODPOWIEDZ