[1M] Panel climatronic

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[1M] Panel climatronic

Post autor: Dayanka »

Nio i całkiem spoko wygląda. Też się zastanawiałam nad panelem z audi, ale trafił mi się Toledo w całkiem przystępnej cenie.
Ale faktycznie jak komuś nie przeszkadza taki panelik to za duuużo mniej można go kupić niż nasz oryginalny Toledo i przyoszczędzić parę grosza.
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
Seat123

[1M] Panel climatronic

Post autor: Seat123 »

Witam, mam stary panel climatronic, lecz rozlany wyświetlacz (podejrzewam że poprzedni właściciel puknął go i dlatego się rozlał), za to dostałem za grosze drugi panel climatronic, lecz nie działa jak powinien, a dokładniej nie załącza klimy, ani nie przełącza kratek nawiewu. Działa tylko samo sterowanie nawiewem.
Moje pytanie brzmi czy da radę sam wyświetlacz zmienić ? Próbowałem wypiąć tą taśmę między wyświetlaczem, a płytką ale nie dałem rady i odpuściłem sobie by nic nie popsuć. Nie mogę zdiagnozować czy jest wprasowana, czy jakoś wpinana. Ktoś się może tym bardziej interesował i rozgryzł ten temat ?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

Da się, musisz poodginac blaszki którymi jest zakotwiczona blaszana obudowa w której osadzony jest sam wyświetlacz wtedy przekładasz go razem z gumkami które są po bokach.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: koti »

Możesz zrobić dokładnie tak jak mówi Danielek. Ja u siebie to rozbierałem.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
beny007
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2014, 17:39
Auto: Seat Toledo 1M 2000
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siemiatycze

[1M] Panel climatronic

Post autor: beny007 »

Zrobiłem przez przypadek zwarcie przy wyłączniku cisnieniowym klimatyzacji i wyłączył się wyświetlacz klimatronika na konsoli środkowej. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre lecz wyświetlacz nie chce się włączyć, nawet podswietlić jak przyciskam guziki. Czy jest jakiś głowny bezpiecznik/ przekaźnik od Panelu Klimatronika ? Klimatyzacja jest automatyczna. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: misiekbig »

Miałem podobną sytuacje, też panel nie dawał oznak życia. Sprawdz bezpiecznilki w skrzynce z lewej strony kierownicy napewno jest któryś do wymiany, niestety nie pamiętam dokładnie który ale wymieniałem chyba 2 szt.
beny007
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2014, 17:39
Auto: Seat Toledo 1M 2000
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siemiatycze

[1M] Panel climatronic

Post autor: beny007 »

Dziś jeszcze raz wyciągnełem każdy bezpiecznik i na wszystkich jest przejście. Po podłączeniu komputera pokazało mi dwa bledy
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
30-00 - Open or Short to Plus
00667 - Ambient Temperature Signal
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Natomiast do Auto HVAC nie moge wejsc poniewaz pokazuje ze nie ma kontroli na tym ;/

Czy jest jakiś przekaźnik od klimatronika pod kierownica ?

[ Dodano: 2014-08-13, 20:19 ]
Udało mi się odnaleść uszkodzony bezpiecznik. Była to pozycja 5 . Wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam
microcster
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2013, 22:18

[1M] Panel climatronic

Post autor: microcster »

Jesli ktos ma watpliwosci czy panel z audi a3 bedzie dzialał w naszym tolku.Niech sie nie zastanawia tylko odrazu kupuje. Ja kilka dni temu zakupiłem taki na allegro za 29 zł plus drobne za przesyłke. Koszt niecałe 40 zł. Poczytałem zaprzyjaznione forum seatowskie i znalazłem opis jak rozebrac nasz przedni panel . Czyli jak wyciagnac radio itd. Panowie i panie nic trudnego. Najpierw odkrecamy popielniczke , wyciagamy styki od zapalarki:) Nastepnie po bokach zdejmujemy obudowe głownego panelu , wyjdzie sama bo jest na zatrzaskach . Pozniej radyjko i na koncu panel klimy. Wszystkie styki dzialaja . Po podłączeniu zero błędów na kompie , Klima i nawiewy działają .

<a href=http://zapodaj.net/6aab0f830a4f7.jpg.html>IMG_20141231_150216.jpg</a>

<a href=http://zapodaj.net/d73d6e17f4955.jpg.html>IMG_20141231_154512.jpg</a>



http://zapodaj.net/6aab0f830a4f7.jpg.html

http://zapodaj.net/d73d6e17f4955.jpg.html
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

microcster, To żeś ameryke odkrył viewtopic.php?t=1355&postdays=0&postorder=asc&start=20
microcster
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2013, 22:18

[1M] Panel climatronic

Post autor: microcster »

No tak ale zobacz jak duzo było osób które się wahały żeby to zrobic . Dodałem post jako kolejna osoba, żeby pokazac że jednak nie ma co sie bac . :)
ODPOWIEDZ