[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: harican »

Tak włączoną ;) Sprawdziłem przekaźniki pod akumulatorem i po "zwarciu" ich wentylatory się uruchamiają a sprężarka stoi. Odpiąłem czujnik wysokiego ciśnienia z prawej strony pojazdu (3 piny) i na dwóch zewnętrznych jest masa oraz plus. Po podaniu napicia na środkowy pin wentylatory się włączają natomiast sprężarka stoi.
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Renovatio »

harican jakie jest napięcie na kostce sprzęgła sprężarki przy uruchomionej klime? a czujnik temperatury zewnętrznej sprawny? Jeśli tak to może uszkodzeniu uległ ten w podszybiu (jeśli w ogóle jest zamontowany).
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: harican »

Na kostce sprężarki jest 9V? Czujnik temperatury zewnętrznej wygląda na sprawny. W przyszłym tygodniu podjadę na jakiś szrot celem podmiany sterownika wentylatorów.
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Renovatio »

Harican przyjrzyj się w pierwszej kolejności bardzo dokładnie kostkom i kablom przy sterowniku wentylatorów (tym pod aku) lubią tam gnic kable nawet ok 5 cm od kostki połączeniowej (u mnie tak było) ważne również żeby styki były niezaśniedziałe itd, jeśli tam będzie wszystko ok to pozostaje jeszcze kostka na rozruszniku która prowadzi do sprężarki (tutaj analogicznie jak powyżej wszystko do sprawdzenia) jeśli kable będą ok to tylko sterownik wentylatorów pozostaje podmienić. U mnie napięcie wynosiło 4,3V a u znajomego w golfie 4 było 9V i tez był kabel.
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: harican »

Kostka i kable przy sterowniku wentylatorów są w porządku, kostki przy rozruszniku już nie ma (ktoś wcześniej się nią zajął kable polutowane "na krótko") Sterownik wentylatorów dziś podmieniłem i dalej to samo. Może posiada ktoś schemat elektryczny klimatyzacji?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Sprezarke wysterowuje pewnie ster.went.,sprawdz na tym pinie napiecie,przyjrzyj sie czujnikowi cisn.,ew.go zmostkuj;1 para stykow zalacza sprezarke,a 2a wyzszy bieg went.z tego co pamietam.
Michal
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: harican »

A gdzie dokładnie znajduję się ten czujnik?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Michal
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: harican »

Tylko chodzi o ten 3 czy 4 pinowy, bo ten 3 pinowy już sprawdzałem. Tego 4 pinowego nie znalazłem nigdzie nawet na schemacie go nie mam.
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kappa00 »

Panowie mam pytanie.Z dnia na dzień klimatyzacja w moim Toledo przestała działać.Klima manualna,po włączeniu przycisk świeci ale sprężarka się nie załańcza,obroty silnika nawet nie drgną,jak to robiły gdy wszystko było wporządku. Ogólnie wydawało mi się że klima chłodzi słabo,więc pytanie...Gdy środka chłodzącego jest mało,to jest możliwość że sprężarka się nie załączy?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
ODPOWIEDZ