[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
pelash
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 06 cze 2010, 09:05

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: pelash »

Można z tym trochę jeździć?? W jeździe nie czuję ani nie słyszę żadnych objawów, tylko na luzie trochę rzęzi.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: vwir »

Tego nie wie nikt. Mój pojeździł jakieś 10 tys km i sprzęgło padło zupełnie, na szczęście niedaleko od domu.

Swoją drogą - gdybyś wypełnił w profilu jakie masz auto i jaki silnik to byłoby prościej.
pelash
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 06 cze 2010, 09:05

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: pelash »

Uzupełnione.
Macpod
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2013, 23:16

Co to za śruba (skrzynia biegów - 2.0 2e 8V)

Post autor: Macpod »

Witam.
Bardzo proszę o pomoc sprawa dla mnie pilna, ponieważ w niedzielę muszę mieć auto na chodzie.
Nie mogę znaleźć gdzie kupić śrubę do skrzyni - na dole skrzyni "mechanik" wykręcił śrubę, aby spuścić olej - nie jest to na 99% korek do spuszczania oleju.
Niestety zapomniał dokręcić - i teraz śruby brak...
Obrazek

Na zdjęciu widać ww. śrubę, jest idealnie na środku skrzyni - od dołu. W żadnym katalogu czy sklepie nic nie mogę znaleźć:/
Śruba M8 jest za mała, M10 jest za duża... Także wychodzi, że to jakaś niestandardowa M9?

Z góry dziękuję za pomoc

[ Dodano: 2014-09-24, 16:47 ]
UPDATE:
Pojeździłem za śrubą, trafiłem do mechanika - stwierdził, że to najpewniej śruba od podpory? wałka wstecznego... I okazuje się, że raczej tak jest - gwintu tam nie mam, a jedynie gładki otwór w skrzyni - czyli podpora się przesunęła.
Wychodzi na to, że będzie trzeba skrzynie rozbierać...

[ Dodano: 2014-09-24, 17:41 ]
UPDATE2:
Uparty zawsze dopnie swego;)
Jest to podpora wałka wstecznego.
Gwint M8 - normalny.
Śrubokrętem znalazłem otwór gwintu, wsadziłem śrubę m6 i ruszałem kołami na wstecznym, aż śruba wypadła. Później jak już otwór w miarę na środku powtórzyłem to próbując wepchnąć i wkręcić m8 - aż załapała! :-D
Jutro jeszcze śrubę skrócę bo mam za długą, podkładkę miedzianą kupię i będzie OK!

Także dla potomnych - jest to normalna m8, do podpory wałka wstecznego, długość chyba 35mm (nie jestem pewny teraz).
diabloooo
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2014, 19:47

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: diabloooo »

witam,
jakie powinny byc obroty silnika w automacie, 1,6 toledo ii.
mi przy 140 km na godzine silnik kreci sie 5,5 tysiaca obrotow..
przy 100 km na h jest troche ponad 4 tysiace...
czy to normalne?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: irocket »

Teoretyczna prędkość maksymalna to 184km/h, skrzynia ma 4 przełożenia, na 3-cim tyle chyba nie ujedzie (te 140), chociaż możesz policzyć, czy na pewno przerzuca na 4. bieg
Obrazek
diabloooo
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2014, 19:47

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: diabloooo »

przejechałem sie jeszcze raz po autostradzie, i dalej tak samo.. wg moich wyliczen to przerzuca tylko do 3, skrzynia ustawiona na D... czyli co, skrzynia do remontu?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: irocket »

Do 3. czyli 2 razy? Ile przebiegu ma?
Obrazek
diabloooo
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2014, 19:47

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: diabloooo »

128000km....
pojezdzilem troche i jest tak: jak jade to maksymalnie przelaczy na 3 i jest przy 100 km 4100 obrotow. staralem sie aby auto przelaczylo na 4 bieg ale nic z tego. wystarczy ze zatrzymam sie, wylacze i wlacze silnik, i jest normalnie, czyli ladnie redukuje wszystkie biegi, a jak jade 100km na godz to jest 2900 obrotow.
co to moze byc? jest ktos z Poznania, ktory potrafi zajrzec w to?
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

Skrzynia biegow

Post autor: Prasel93 »

SIema. Mam niewielki problem ale czasami uciazliwy. Chodzi mi o to ze nie odbija mi drazek zmiany biegow na luz. Przykladowo wbijam 1 i gdy wybijam na dol to zostaje po lewej stronie, jest to troche uciazliwe czasami. Moze ktos mial podobny problem i wie ktora czesc nalezy wymienic gdyz sam jeszcze nie mialem czasu obejrzec tej skrzyni.
ODPOWIEDZ