[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
frymar1992
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2013, 22:28

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: frymar1992 »

A ktoś może mi powiedzieć jak mogę sprawdzić ten sterownik ? I gdzie mogę jeszcze szukać braku + ? Jutro będę musiał chyba rozebrać konsolę czy chociaż z guzika wychodzi napięcie, ale skoro się zapala to chyba tak ?
Frymar
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Sprawdzałeś bezpieczniki na akumulatorze?
frymar1992
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2013, 22:28

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: frymar1992 »

Tak, wszystkie okej. Wczoraj nie miałem czasu już, ale dzisiaj bym sprawdził ten sterownik wentylatorów, tylko może mi ktoś powiedzieć jak go sprawdzić ?

[ Dodano: 2014-07-17, 12:39 ]
A może mi ktoś jeszcze powiedzieć w którym miejscu dokładnie znajde sterownik wentylatorów ? Wiem, że gdzieś pod aku. a dokładniej ;-) ?
Frymar
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

frymar1992, ostatnio osłonę silnika musiałem w domowych warunkach poprawiać (lewarek + pinek zabezpieczający i czołganie się pod autem) i jak zdjąłem boczek osłony po stronie kierowcy to nad nim ukazały mi się jakieś kostki etc. przypominające sterownik wentylatorów :) Możesz też wyjąć akumulator i zapewne się do nich dostaniesz. Pokombinuj, raczej nic nie popsujesz :P
galamarcin
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:32

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: galamarcin »

koledzy mam takie dość nietypowe pytanko.
otóż jaka tak mniej więcej powinna być temperatura wydmuchiwanego powietrza przez kratki gdy klima załączona i ustawiona na LOW.
Ja dzisiaj zmierzyłem około godziny 22:30, temp zewn to 26 stopni a z kratek temp ok 7-8 stopni czy to dobrze czy trochę słabo?
Z góry dziękuję za odp
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Teoretycznie jest przyjęte, że przy 25*C powinno być 5-7*C z kraty. Tylko jak wiadomo 25*C w dzień nie równa się 25*C wieczorem.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Bartosz_n »

Przyznam się bez bicia , że jestem leniem i nie chcę mi się przeglądać wszystkich postów za co z góry przepraszam :-)
Poszukuję rurki / wylotu od parownika w celu odgrzybienia Klimy .
Czy ktoś mógłby mnie na kierować, w którym miejscu owe ,, wejście '' może się znajdować .
Klima póki co mi nie działa i dlatego nie mogę zlokalizować odprowadzenia wody :-(
Chodzi o Tolka 1L .

Z góry serdecznie dziękuje za wskazówki :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Bartosz_n, jeżeli masz na myśli odprowadzenie wody z parownika to jest przy lewej stronie schowka-jeszcze rurki nie widziałem, ale muszę się do niej dobrać bo przy 30st na zewn. właśnie tam leci mi woda :(
Michal
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Bartosz_n »

szymekgd, dzięki za odpowiedź znalazłem ja wczoraj podczas wybebeszenia wnętrza . Tak jak mówisz znajduje się po lewej stronie . Trzeba się wziąć za ten parownik :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Bartosz_n, zrobisz fotki jak to wygląda, zdjąłeś deskę? Muszę tam się dostać, a nie uśmiecha się mi rozbieranie połowy auta...
Michal
ODPOWIEDZ