Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Luźne gadki o wszystkim
dziobii
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2012, 16:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Chełm

SKRADZIONO SREBRNEGO LEONA 1M W WARSZAWIE!

Post autor: dziobii »

Z 4 na 5 grudnia miedzy godziną 20:30 a 6:30 został skradziony srebrny Seat Leon 2001 rok, 1.9 TDI 110 KM. Auto było zaparkowane przy ulicy Klimatycznej, blisko skrzyżowania z Jana Pawła - Warszawa Wesoła. Nr rejestracyjny LCH 28185. VIN VSSZZZ1MZ1R084263. Gdyby ktoś coś wiedział proszę o kontakt 505 932 468

Charakterystyczne elementy w jakie seat był wyposażony to radio Aura na kasety ze zmieniarką, kontrola trakcji i elektrycznie składane lusterka. Opony zimowe 195/65/15 FULDA

Gdyby komuś z mazowieckiego wpadły w oko ogłoszenia czy części na giełdzie (składane lusterka w prądzie to chyba rzadki dodatek) niech zachowa czujność. Dziękuję Wam z góry za rozpowszechnianie tej informacji.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: Radziu »

bedzie ciezko. skladana lusterka w padzie to chyba dosc powszechne. ja u siebie tez mam, a nie mam jakiejs wypasionej wersji,np. bez kontroli trakcji.

widze, ze nie ma halogenow z przodu, wiec mozna rozgladac sie za zderzakiem w tym kolorze bez halogenow. zapewne rzadziej spotykane niz te lusterka czy radio kasetowe, ktore bylo chyba standardem
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: exodus »

Składane elektryczne lusterka to chyba każdy Leon/Toledo ma..
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: goomis86 »

exodus pisze:Składane elektryczne lusterka to chyba każdy Leon/Toledo ma..

Ja np. nie, mam tylko elektrycznie sterowane i podrzewane.
kamil90
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2014, 17:59

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: kamil90 »

No to pochwalę się i ja

Dnia 25.07.2014 o godzinie 22;40 zaparkowałem swojego Leona przy ulicy Potulickiej w Warszawie.
Po czym udałem się na osiedle obok w celach towarzyskich :mrgreen:
Leon zaparkowany między innymi autami, centralnie pod wejściem na plebanie i pod latarnią jeżeli ma to znaczenie. Jakieś 80m od ulicy Łodygowej.
TU:
https://www.google.pl/maps/place/Lewino ... b057aa7473

O północy Policja już była w miejscu, gdzie auto jest zarejestrowane żeby poinformować o zdarzeniu i szukali właściciela.
Wybiegłem z bloku i widzę 4 radiolki i Leona tylko z jednym kołem.
Dowiaduje się, że:

Udaremniona została próba kradzieży kół (zostali złapani na gorącym uczynku) Bułgarzy/Rumuni czy inni Armeńczycy (nie znam dokładnie ich narodowości, pełno ich w okolicy)
Moje koła znajdowały się w BMW E36 Compact za blachach DE, które było zaparkowane kilka aut dalej.
Podejrzani już na komendzie, notowani za takie przestępstwa, w ostatnim tygodniu byli widziani przy dwóch innych kradzieżach w okolicy.

Na początku myślę SUPER, że ich złapali. Założę koła i bajo.
Niestety. Auto zostało dosyć mocno jak na taki zabieg uszkodzone. Podnośnik podstawiali pod progi zamiast pod ranty. Auto wylądowało na tarczach bo nic nie podstawili. Błotniki lewy i prawy uszkodzone. Lewy bo oparł się na kole jak rozwalił im się podnośnik a prawy bo odłożyli pod niego lewarek. Zderzak przedni rozjechał się po upadku auta (nic do siebie nie pasuje, lampy, maska itp)
Wygląda na to, że tarcze się pokrzywiły bo czuć wibracje na kierownicy. Kilka wgniotek i rys na aucie, których nie było.

Gorsza część tematu.
W/W "kolorowi" mogą być zatrzymani jedynie na 48H a później czekamy na sprawę.
Niestety jak wiadomo sprawy ciągną się po kilka lat. Wystarczy żeby oskarżony nie stawił się na sprawę i już przenoszą na inny termin.
Co więcej, wcale się nie zdziwię jak są całkowicie niewypłacalni mają 5 dzieci w Uzbekistanie, 8 tutaj w PL i dwóch komorników nad sobą.

Generalnie temat bardzo ciężki. Muszę dostarczyć na komendę możliwe najszybciej wycenę uszkodzeń ponieważ na razie są oskarżeni tylko o próbę kradzieży kół, które zostały wycenione na 2k PLN ale IMO uszkodzenia są pewnie na kwotę 2 x większa.

Zgłaszam szkodę do ubezpieczyciela i zobaczymy jak wygląda to z tej strony. Mam nadzieje, że zrobię to z AC a ubezpieczyciel wyegzekwuje pieniądze od sprawców.

Piszę wątek w celu ostrzeżenia. Podobno w ostatnim czasie (1,5msc) w Warszawie znowu masowo zaczęły ginąć koła.
Z góry odpowiadam na pytanie, nie miałem nakrętek zabezpieczających. Na pewno się teraz wyposażę w takie, pewnie nawet 2 komplety.

Leon podniesiony z gleby, koła założone, jeździ i czeka na rzeczoznawcę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Pozdro!
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: ProFFessor »

Wspolczuje.Widze ze tez jestes z targowka / Brodna :D Jakos wczesniej nie widzialem takiego leosia u siebie na dzielnicy :D


Zrob z AC. Szkoda tylko ze zwyzki spadna na ciebie.

Nie jestem rasista ,ale ci Romuni <Wedrowcy> Doprowadzaja mnie do szewskiej pasji. Nie pracuja nigdzie, maja po 10 dzieci a jezdza mercedesami.
Ja pracuje 12 h dziennie i stac mnie na Toledo .
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: Danielek. »

kamil90, Współczuje ręce k.... łamać albo odrąbać przy łokciach :evil:
Ostatnio zmieniony 28 lip 2014, 00:20 przez Danielek., łącznie zmieniany 1 raz.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: lolek »

Danielek. pisze:kamil90, Współczuje ręce k..... łamać albo odrąbać przy łokciach :evil:


Zwariowałeś? To niehumanitarne. I tak mi ich żal bo będą tyle dni siedzieli w ciasnej celi z polakami. To już ciężka kara. i jeszcze będą musieli jeść więzienne żarcie.
A tak na poważnie. Mam nadzieje, że jakiś policjant dał takiemu parę pał.
Wciągaj na listę szkód nawet stare zadrapania lakieru. Ile się da. W wariancie optymistycznym sąd ich wsadzi jednak na kilka miesięcy jak kwota będzie spora.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2014, 00:23 przez lolek, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil90
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2014, 17:59

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: kamil90 »

lolek, zgodnie z informacją od policjanta.
Obecnie nie zamykają nawet za kradzieże całych aut bo więzienia są przepełnione.
Pozdro!
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Informacje na temat skradzionych Toledo/Leonów etc.!!!

Post autor: dominik »

lolek pisze:Wciągaj na listę szkód nawet stare zadrapania lakieru



byle by Ci kasacji nie dali ;)
ODPOWIEDZ