Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Art »

damianb193 pisze:U mnie po myciu czy deszczu na plastiku przy drzwiach pozostawały ślady wody. Wczoraj zamontowalem folie i uszczelnilem sylikonem i efekt jest. Po myciu na myjce i ciągłym spryskiwaniu drzwi i uszczelki szyby tak aby wpłynęło do środka jak najwięcej wody na progu nie było żadnych śladów


Masz może fotki jak to zrobiles? Tez muszę się tym zająć bo zawsze woda w progrlach stoi
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
damianb193
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2014, 23:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: damianb193 »

Mam tylko jak wygląda ta blacha z podnosnikiem już po założeniu foli
robota wbrew pozorom bardzo prosta. Trzeba rozebrać całe drzwi. Rozwiercic nity starannie założyć folie ( ja zająłem z tej blachy wszystko go było możliwe i na każdy otwór nakleilem dwu stronną taśmę tak by folia tam dobrze przylegała na sam koniec uszczelninilem wszystko sylikonem..

[ Dodano: 2014-05-25, 07:19 ]
Zdejmujesz tapicerkę drzwi. Odkrecasz i opuszczasz szybę tak by śruby byłyby tych dwóch otworach, luzujesz je i wyjmujesz szybę. Odkrecasz zamek z drzwi. Muszisz zdjąć zatyczke zaraz nad zamkiem. Jest tam śruba która trzyma tą wkładkę koło klamki. Musisz ją poluzawac do momentu aż wkładka się wysunie. Zdejmujesz linkę z klamki. Odciąć całą wiązkę od blachybrak by po zdjęciu jej została przy drzwiach. Ostatnia kostkę od zamka odepniesz dopiero po zdjęciu blachy. Odkrecasz wszystkie śruby które ją trzymają. Po bokach są dwa wielkie nity musisz je rozwiercic. Podnośnik wystaje ponad blachę więc trzeba ją podnieść do góry ile się da wyciągnąć dół a następnie wyciągnąć górę. Trzeba trochę pomanewrowac. Potem zdejmujesz wwszystko zakładasz folię. Musi być dłuższą o 10 cm z każdej strony. Przy składaniu całości u góry musi być wywinieta na blachę a na dole musi wejść w drzwi żeby woda
płynęła do otworów w dole drzwi. Mam nadzieję że cos z tego da się zrozumieć. Gdybyś chciał coś więcej wiedzieć to pisz.
Mam Seata i czuję się lepszy..
mam Toledo.więc jestem zaje....isty :D
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Hmmm... U mnie po bokach nie było żadnych nitów, które trzeba zwiercić. One się wsuwają w otwory w drzwiach. Zwiercić dopiero musiałem nity mocujące blachę do prowadnic. Ale nie wiem - może u innych jest inaczej.
damianb193
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2014, 23:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: damianb193 »

No to możliwe. U mnie nie było opcji żeby zdjąć ją bez rozwiercania tych nitów
Mam Seata i czuję się lepszy..
mam Toledo.więc jestem zaje....isty :D
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartekmk »

damianb193, o jakich nitach mówisz?
damianb193
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2014, 23:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: damianb193 »

Ja no mówię nity Ale fachowo może ma to inną nazwę. Z zewnątrz płaski łebek a od środka drzwi duża "kulka"
Mam Seata i czuję się lepszy..
mam Toledo.więc jestem zaje....isty :D
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Alicante »

Poszukuje instruckji krok po kroku jak zabezpieczyć drzwi folią?
Trzy lata temu robili mi w serwisie silikonem, ale juz widze ze przy wiekszych ulewach przepuszcza...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

A to tak trudno przejrzeć owy wątek ? Było gdzieś na pierwszych stronach pokazane jak uszczelnić drzwi folią (wraz z fotkami).
Unilinia
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2014, 12:17

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Unilinia »

Witajcie. Ja mam też pytanie odnośnie tego problemu. Niedawno odkryłem pod wycieraczką od strony kierowcy i z tyłu pasażera żywioł wody :-( Wysuszyłem i sprawdziłem czy wszystkie kanały odprowadzające są drożne i jest o.k. Mechanik powiedział aby sprawdzić czy poziom płynu do chłodnicy jest w granicach i czy korki gumowe które rzekomo odprowadzają wodę w podwoziu nie są sparciałe ale też wszystko jest o.k. Dodatkowo po wyjęciu fotela pali się kontrolka poduszki ale to chyba błąd, który trzeba po prostu skasować (tak mi się wydaje). Pytanie do Was. Czy ta woda faktycznie może przez drzwi się dostawać? Zdarza się, że po myciu auta czy po deszczu stoi woda na progu i jak otwieram spływa. Zauważyłem również, że ta uszczelka od drzwi jest lekko pod kątem. Odnośnie mechaniki samochodowej jestem laikiem dlatego pytanie kieruję do Was :-) doświadczonych Pozdrawiam A.
"Świat czeka na systemy"
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

Unilinia, dokładnie tak. Przyczyna to drzwi. Jeśli woda stoi na progu to na pewno będzie w środku.
Co do poduchy to po wyjęciu fotela nie potrzebnie uruchomiles zapłon. Teraz wystarczy skasować błąd. Bez tego poduchy nie wystrzelą w razie draki
Ostatnio zmieniony 22 lip 2014, 22:10 przez haszczu, łącznie zmieniany 1 raz.
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
ODPOWIEDZ