Listwa przedniej szyby

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Mathi
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2014, 00:51

Listwa przedniej szyby

Post autor: Mathi »

Witam, szukam już od dłuższego czasu odpowiedzi na moje pytanie ale nie mogę znaleźć stad nowy temat. Otóż gdy miałem problem z woda w tolku to znajomy "super szpec" mechanik stwierdził ze to przez źle wklejona szybę przednia (była ona wymieniana przez poprzedniego właściciela) wiec wycinał i wklejał od nowa. Niestety nic to nie pomogło wręcz zaszkodziło. Podczas tej operacji mechanicy nie zauważyli ze został urwany uchwyt listwy przedniej szyby z prawej strony na samej gorze. I tu zaczął się problem bo jak jadę z większą prędkością to listwa odskakuje i słychać w środku nieprzyjemny szum. Moje pytanie jest takie czy da się nie zdejmując szyby włożyć brakujący uchwyt?? Jeśli nie to w jaki sposób mogę przymocować listwę zęby nie było szumu i żeby nie odstawała?? znajomy podpowiada żebym zakleił silikonem.Czekam na jakieś pomysły i pomoc Pozdrawiam Mathi
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Listwa przedniej szyby

Post autor: Sony »

Mathi, masz na myśli ten żółty uchwyt trzymający listwę ? Spróbuj odgiąć uszczelkę albo ją zdemontować i wtedy się dowiesz czy da radę :) W ostateczności silikon tak jak radził znajomy i po problemie.
Mathi
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2014, 00:51

Listwa przedniej szyby

Post autor: Mathi »

Tak właśnie chodzi o ten żółty uchwyt. Brakuje jednego i listwa odskakuje. ok zdemontuje cala ta listwę i zobaczę ale z tego co widzę to raczej zostanie silikon bo tam nie ma miejsca miedzy słupkiem a szyba żeby go ścisnąć :-/
ODPOWIEDZ