[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
weneryniarz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:59

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: weneryniarz »

Z racji panujących temperatur postanowiłem zainteresować się klimą która nie chodziła od momentu kupna tolka. No więc została dziś przy okazji sprawdzona i:
-sprężarka sprawna
-elektryka git
-jest nieszczelność na rurce aluminiowej, takiej co to ją widać przez zderzak z prawej strony auta, na której jest stalowa nakrętką (w zasadzie zostało jej pół)

Owa rurka nowa kosztuje podobno kilkaset złotych, a używanej mówił, że nie ma co zakładać bo pewnie się tak samo zaraz sypnie.

Czy ktoś wie czy można taką rurkę jakoś dorobić albo zregenerować? Jakoś nie uśmiecha mi się wyrzucić paru stówek na taki bzdet, szczególnie, że to i tak pewnie nie koniec wydatków z klimą bo znając życie okaże się, że są jeszcze inne mniejsze nieszczelności.. :-|
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

rurki można spawać, ale z doświadczenia wiem, że lepiej poszukać używki.
weneryniarz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:59

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: weneryniarz »

Może i racja. Popatrzyłem na allegro i trochę tego jest. Jak j***ie to trudno, za taką cenę jestem skłonny spróbować ;-)
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ghul17 »

kupuj używke i bedzie ok
frymar1992
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2013, 22:28

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: frymar1992 »

Witam.
W swoim Toledo 1M posiadam klime manualną, wiosną przestała się załączać, z powodu upałów które się zaczynają postanowiłem ją naprawić, okazało się że leci na łączeniu przewodów ze sprężarką (zostało to uszczelnione) klimatyzacja została napełniona i sprawdzona, ciśnienie trzyma i wszystko jest w najlepszym porządku. ale problem polega na tym że przestała się załączać.
-układ szczelny i nabity
-podłączona na "krótko" załącza się i chłodzi więc sprężarka sprawna
-bezpieczniki wszystkie okej
-czujnik ciśnienia był podmieniany i nic nie pomogło
-guzik AC po włączeniu się podświetla
-przewody przewodzą prąd
-napięcie do sprężarki nie dochodzi
-ani sprężarka ani wentylator się nie załączają
W związku z tym co może być przyczyna nie sprawnej klimatyzacji ? Może ktoś miał już z czymś takim do czynienia i wie co było przyczyną ? Mam nadzieje że pomożecie. Jeśli coś to zmieni to 1.9 TDI ALH z 2001r. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Frymar
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: piotreus-1988 »

Sprawdź sterownik wentylatorów, ten pod akumulatorem. Generalnie jest tak, że jak wiatrak się nie załącza to sprężarka nie startuje bo nie ma jak zbić ciśnienia w układzie. Więc albo sterownik albo same wentylatory.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

frymar1992, jeśli do sprężarki nie dochodzi napięcie to zacząłbym od sprawdzenia samej wtyczki, która jest przy sprężarce. Mnie kiedyś mechanik chciał naciągnąć na wymianę sprężarki, a okazało się że wtyczka miała zaśniedziałe styki, poprawiłem i działało wsio bez zarzutu. Poza tym nie zaszkodzi sprawdzić bezpiecznika nr 25.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: piotreus-1988 »

Sony ma racje, ja źle przeczytałem i myślałem, że prąd dochodzi.sorry.
frymar1992
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2013, 22:28

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: frymar1992 »

bezpieczniki sprawdziłem i jest okej. wtyczka czyściutka. nie dochodzi plus. ale ani wentylator ani sprezarka sie nie zalacza. zaraz pojde sprawce wentylatory na krótko czy sie wgl zalczaja no i jak piotreus-1988 sprawdzę ten sterownik wentylatorów. ale co może być nie tak z tym sterownikiem i jak go sprawdzić ?
Frymar
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: piotreus-1988 »

Sterownik może być padnięty, może mieć zaśniedziałe styki, jednak należało by dojść dlaczego nie ma plusa.
ODPOWIEDZ