Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: vwir »

Nie w każdym łączniku da się zmienić samą gumę. Jeśli wymieniasz całe łączniki to wtedy masz po problemie. Lemfoerder to bardzo dobra firma, porównywalna z oryginałem.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: Danielek. »

Gumy stabilizatora tylko ori razem z obejmami,łączniki wymień od razu po obu stronach. Lemforder to jedna z lepszych firm,wiec warto.
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: turo204 »

vwir pisze:Nie w każdym łączniku da się zmienić samą gumę. Jeśli wymieniasz całe łączniki to wtedy masz po problemie. Lemfoerder to bardzo dobra firma, porównywalna z oryginałem.

Trochę się nie zrozumieliśmy. Gumy na stabilizatorze mam do wymiana a w łącznikach nawet do głowy mi nie przyszło żeby wymieniać same gumy.

czyli jednak muszę całe komplety wymienić... no nic to jeszcze trochę polatam na tych skoro wszystko do wymiany.

A pytanie czy gumy na stab febi a Lemforder jest różnica bo sprzedawca dał mi febi ale mogę wymienić.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: vwir »

Gumy na stabilizator tylko oryginał. Febi to chyba najgorsze gumy na stabilizator jakie mogą być, po pół roku znowu będziesz wymieniał.
W łącznikach jak najbardziej można zmieniać same gumy. Przecież łączniki jako takie się nie psują, tylko wyrabia się guma. Ale tak jak pisałem, nie we wszystkich się da.
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: turo204 »

hmmm to mówicie oryginalne tylko. a gdzie je mogę dostać?? jaki koszt ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: vwir »

ASO skody, seata, vw, audi. Albo sklep w stylu getem.pl, skodaczesci.pl.

Poszukałem chwilę i zrobię małe podsumowanie, może się komuś kiedyś przyda:

Jeśli na wlepce w bagażniku masz kod 0AL to masz stabilizator 21mm. Można też zmierzyć stabilizator suwmiarką, dla pewności. Wtedy guma ma mieć w środku 19mm i ma to być guma o kodzie 1J0411314R. Można kupić tutaj: http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=2016

Jeśli na wlepce w bagażniku masz kod 0AE to masz stabilizator 23mm. Można też zmierzyć stabilizator suwmiarką, dla pewności. Wtedy guma ma mieć w środku 21mm i ma to być guma o kodzie 1J0411314T. Można kupić tutaj: http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=2015

W jednym i drugim przypadku jeśli obejmy są starego typu, bez garba, to trzeba je zmienić. Nie musi być oryginał. Numer to 1J0411336D. Można kupić na przykład tutaj: http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1812 (są tam linki do tańszych zamienników)
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: turo204 »

Ale super podsumowanie, na pewno dużej ilości osób się przyda. ze swojej strony WIELKIE DZIĘKI
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: Gizmo »

kornat pisze:Podnieś cały przód aby zawieszenie wisiało, odkręć łączniki stabilizatora przy wahaczu i później odkręć obejmy gum stabilizatora.


osobiście wymieniłem te gumy z tylko zdjętym kołem, podparłem tylko asekuracyjnie auto aby nie spadło, odkręciłem obejmę, wymieniłem gumke i skręciłem, czas na stronę to ok 20 minut.
Awatar użytkownika
el_pawłov
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:16
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 AGN+LPG
Skąd?: Jaworzno

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: el_pawłov »

Odgrzeje nieco temat bo przymierzam się do zmiany tych tulei. Generalnie wszystko jest dla mnie jasne tylko stabilizator jaki mam jest nieco inny :-P Był zmieniony wraz z gwintem i w papierach znalazłem, że ma 22mm średnicy ( pomiar suwmiarką mniej więcej na środku dał 22,5mm). Dać gumy 19mm czy to jednak trochę za mało?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: haszczu »

el_pawłov, stab z s3 czy jakiś inny
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
ODPOWIEDZ