Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: ProFFessor »

Zrob ten rozrzad teraz. Jesli okaze sie ze strzeli ci pasek to wydasz 3 tysie.
I tak masz zamiar go zrobic i tak, a czy teraz czy za dwa miesiace to pytanie czy warto ryzykowac?

Pozatym taki paragon to sobie mógł zalatwic z takiego zakladu a nic nie wymienic.
,
Ja mam pytanie co ile powinno sie wymieniac rozrzad.
Mam 1.9 tdi i robilem przy 188 tys .Teraz mam 215 tys. Slyszalem ze pozniej czesciej wymeinia sie rozrzad.

.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Sony »

misiekbig, trzeba zerknąć w jakim stanie jest pasek i tyle :) Ja bym zmienił po jakichś 60k jak będzie wsio OK ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: szymekgd »

Obiegowa wiesc niesie,ze wymiana co 60kkm-ale mozna wydluzyc kupujac wzmacniany pasek,lub co 5lat
Michal
krzysiek51xe

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: krzysiek51xe »

Witam wszystkich przymierzam się do wymiany rozrządu bo już ma zrobione na starym ponad 60tys. mechanik mówił że jest jeszcze w dobrym stanie ale nie chce ryzykować.Nie wiem jakich gratów najlepiej użyć, żeby mieć spokój co najmniej następne 60tys. i w miarę tanich :mrgreen: i przy okazji jakie kupić najlepiej popychacze zaworów bo już klepią.I jaki jest średni koszt wymiany tych że rzeczy ? :-)
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Renovatio »

krzysiek51xe ja niedawno wymieniłam rozrząd w ASV na Contitechu i SKF, rozrząd w ASV od któregoś numeru chyba 150001 (ale pewien nie jestem) jest wzmacniany( szerszy pasek), jeżeli robisz rozrząd to polecam na częściach INA, SKF, Contitech, Hepu są to drogie części ale jest pewność że wytrzymają te 60 tys.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: vwir »

Wzmacniany pasek wymienia się co 90 tys. Ja mam właśnie 87 tys i powoli przymierzam się do wymiany.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: szymekgd »

Ja tez coraz częściej słyszę o wymianie co 90kkm lub co 5lat i czesto ten termin występuje jako pierwszy. Zakładając, że producent zna datę produkcji osprzętu, a my możemy kupić leżaki magazynowe to ma sens.
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: migacz1981 »

Renovatio pisze:jeżeli robisz rozrząd to polecam na częściach INA, SKF, Contitech, Hepu

Ja kupowałem FEBI a po otwarciu pudełka okazało się że też INA.Tak doradził mi kolega który już dłuuugo sprzedaje części
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Renovatio »

Witam mam mały problem z pompą wody w swoim ASV, konkretnie zaczęła puszczać mimo że zrobiła około 2000 km, i był to SKF, teraz moje pytanie, ponieważ już leci do mnie HEPU, czy wymieniać tez pasek, zakładałem contitecha i jest jak nowy nawet się nie przykurzył, mój mechanik twierdzi że niema takiej potrzeby, jednak słyszałem iż raz zdejmowanego paska pod żadnym pozorem niewolno zakładać, proszę o rade czy kupić i wymienić czy zostawić ten co jest, dodam iż jest czysty nie dostał G12.

P.S. Cofam to co mówiłem o SKF parę postów wyżej.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: vwir »

Kiedyś wrzuciłem pompę SKF do punto i też szybko padła - zaczęła hałasować...

Ja bym zostawił stary pasek.
ODPOWIEDZ