[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
pyza
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 05 kwie 2014, 20:48

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: pyza »

To jaki wlać przy ponad 180tys?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kornat »

Ja bym wlał nawet Mobila 5W40, nie jest to full syntetyk ale przetwarzany na syntetyk.
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: sprat »

Przy ostatniej wymianie wlalem Motul 8100 5W30 (pełny syntetyk) - a mam ponad 300 tys najechane :-)
Oleju na razie nie bierze (przejechane jakieś 3000 km od wymiany)
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Bajan »

Koledzy przy najbliższej wymianie oleju chce przejść na 5W40 Full syntetyk i mam na oku jeden olej a jest nim VALVOLINE Synpower MST 5W40 spełniający normę 505.01 :) Jednak bardzo chetnie chciałbym usłyszeć opinie wasze na ten temat i prosić o podanie jakis innych olejów o tej specyfikacji jak pisałem wyżej :) Myślałem też nad olejem Liqui Moly ale niewiem wgl jaki by sie nadawał do mojego ARLa. A może jeszcze jakiś inny?
Dodam że obecnie śmigam na Mobil Super 3000 XE 5W-30 i w sumie niemam sie do czego przyczepić bo po 8 tyś przejechanych na nim dolałem 200ml czyli praktycznie wgl go nie bierze moj silnik :) Jednak chce przejść na 5w40 bo poinformowano mnie ze ma lepsze smarowanie przy duzych obciazeniach silnika i wysokiej temp :) Mam nadzieje ze coś mi doradzicie :)
PS. Przebieg 207 tyś. :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kornat »

Ja miałem Motula X-cess 5W40 teraz toczę się na Valvoline Synpower również 5W40 Wielkich zmian nie zauważyłem oprócz tego jakby ciut mniej silnik chlupnął oleju.
krzysiek51xe

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: krzysiek51xe »

Mam taki problem a mianowicie,mój tolek zalany jest Castrolem 15w40 a chciał bym zmienić na półsyntetyk Castrola 10W40.Z tego co wiem poprzedni właściciel jeździł na nim od 3 lat.I teraz moje pytanie czy nie wypłuka mi czasem silnika przy tej wymianie? Przebieg to 235tyś,nieszczelności nie ma nigdzie tylko z pod pompki vacum delikatnie sączy.Przy takie wymianie oczywiście zmienił bym filtr oleju do następnej wymiany z 2-3 razy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

krzysiek51xe, ze swojej strony proponowałbym zalanie pełnego syntetyka!
Zalej silnik Motulem X-Cess 5W40 i przy takim przejściu na pełen syntetyk zastosuj przed zmianą oleju preparat o nazwie Engine Flush lub Engine Clean.

Rozszczelnienia silnika nie masz się co obawiać. To jest jeden wielki mit :)
krzysiek51xe

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: krzysiek51xe »

Na pełen syntetyk nie będę zmieniał bo już ma swoje przejechane.Ale chyba Castrola 10W40 Magnatec mogę wlać bez żadnych skutków,filtr przed następną wymianą z 2-3 razy bo wiadowe że go może trochę wypłukać.A tak swoją drogą czy przez ten 15W40 mogą mi dzwonić popychacze i czy jak zmienię na 10W40 to ucichną ?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: irocket »

Wlej może jakiś Valvoline albo Liqui Moly, powinny być lepsze od Castrola. Przebiegiem nie ma się co sugerować, na innym forum gość ma passata b5 i przeszło 300 tys na blacie i leje pełen syntetyk.
Nie wiem co poprzedni właściciel chciał ukryć wlewając mineralny przy przebiegu ~200 tys.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

krzysiek51xe, jak dla mnie możesz wlać nawet Olej Kujawski :) Skoro masz obiekcje przed wlaniem oleju syntetycznego, bo Twój silnik ma 235kkm to gratuluję podejścia :one: Po primo równie dobrze Twój silnik może mieć przejechane więcej i cofnięty licznik. Po secundo jeśli ma faktycznie 235kkm to dla diesla dopiero rozgrzewka :)

Osobiście oleju innego niż pełen syntetyk nie wleję choćby miało moje auto 600kkm...

krzysiek51xe, poczytaj sobie tą lekturę, może rozjaśni Ci co nieco:
OLEJE
ODPOWIEDZ