[1M] Sprężyny przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: misiekbig »

Przyszedł czas na zmianę spreżyn bo auto trochę bujające się zrobiło chciałem kupić komplet nowych zwykłych ewentualnie mogą być trochę obniżające o ile nie będą szkodzić standardowym amortyzarorą.
Na przykład takie:

http://allegro.pl/golf-iv-leon-toledo-i ... 57719.html


lub zwykłe przód + tył

http://allegro.pl/sprezyny-przod-golf-i ... 67705.html

Chyba że macie coś lepszego w przystępnej cenie.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Kitaj »

Ja przy bujaniu budą to bym zaczął raczej od wymiany amortyzatorów... Jak sprężyny są zużyte to auto po prostu będzie siedziało niżej ;-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: misiekbig »

Na przeglądzie w lutym amory były ok
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Kitaj »

Te przeglądy to można sobie w d**e wsadzić :-/ U mnie jak amor wylał totalnie to dopiero pokazało na komputerku że nie trzyma. Przednie mogę złapać ręką i ruszać tłoczyskiem góra dół, co prawda z delikatnym oporem ale przecież na 100% to nie działa.... Jak założyłem z tyłu nowe amory to podczas skakania po haku buda nie bujnie się nawet 2 razy :-) U kuzyna w vectrze B prawy przedni amor wylał bo buda się telepie jak ping pong z prawej a z lewej jest ok, oczywiscie na przeglądzie wyszło że amortyzatory są sprawne...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
Lapa
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 05 sty 2012, 23:48

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Lapa »

misiekbig ja ci moge polecic sprezyny H&R -35mm przod jak i tyl , zalozylem u siebie na seryjne amory nie dosc ze samochod jest duzo duzo stabilniejszy to w zakretach trzyma sie jak jakas rajdówka , jadac do rodzinki w zeszta srode (po zakopance) na zakretach gdzie na serii balem sie wchodzic w zakrety wiecej jak 120 na tych obnizonych mozna leciec 140-150 i skubany nawet sie nie przechyli tak trzyma drogi
Zobacz prędkość, poczuj moc, doznaj adrenaliny, odkręcaj do końca!!
Dejwid
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:00

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Dejwid »

Panowie podepne sie do tematu, bo jestem zupełnie zielony w tej kwestii. Mam Toledo II 1,6 SR 8v. Wyrwałem za dobre pięniądze sprężyny Weitec -30 z przeznaczeniem właśnie do mojego modelu :) Chciałbym je założyć na seryjne amortyzatory. To czego chciałbym sie dowiedzieć: Trudno samemu zmienić sprężynki ? Jest sens w ogóle zakładać na serie amorki ? Jak długo wytrzymają ? I najwazniejsze, czy trzeba robić jakąś zbieżność bądź geometrie po całym zabiegu ? :>
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Sony »

Dejwid pisze:Trudno samemu zmienić sprężynki ?
Musisz mieć ściągacz do sprężyn. Nie jest to zbytnio nic trudnego jak dysponujesz takowym.

Dejwid pisze:Jest sens w ogóle zakładać na serie amorki ? Jak długo wytrzymają ? I najwazniejsze, czy trzeba robić jakąś zbieżność bądź geometrie po całym zabiegu ? :>
Jest sens zakładać na seryjne amorki. Co prawda szybciej Ci się będą eksploatować, ale wytrzymają takie obniżenie ;) Jak długo wytrzymają to raczej nikt Ci nie powie. Możesz mieć mały efekt ping ponga na seryjnych amorach i obniżających sprężynach, ale do przeżycia ;) Zbieżność należy zrobić po wymianie.
Dejwid
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:00

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Dejwid »

Prawy sworzeń już daje o sobie znać, także chcąc nie chcąc musze po wymianie sworznia zrobić zbieżność więc może dorzucę do tego wymiane sprężyn :) Drogo sobie liczą za takową usługę ? :>
Awatar użytkownika
Lapa
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 05 sty 2012, 23:48

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Lapa »

do wymiany tyłu nie trzeba nawet sprężyn wystarczy miec 2 srubokrety i samo zejdzie wiem bo wymienialem , natomiast z prozdem jest troche wiecej zabawy bo bez sciagacza nie zejdzie , polecam przy okazji wymienic poduszki amorów z lozyskami na przod

mnie za wymiane kompletu 200zł krzykneli wiec wzialem sie a to sam , nic trudnego nie ma. Jak bedziesz same sprezyny na przodzie wymienial to zaznacz sobie jakims pisakiem amortyzator jak jest umiejscowiony , pozniej przykrec go w takiej samej pozycji (jest tylko na 1 srube) i nie bedzie trzeba robic zbieżności bo po co :)

wg mnie jazdy na oryginale a na obnizonych nie ma co porównywać , podobno taki zestaw szybciej zużywa amorki ale we wcześniejszym aucie mialem podobnie zrobilem ponad 100tys km i tego nie doswiadczylem
Zobacz prędkość, poczuj moc, doznaj adrenaliny, odkręcaj do końca!!
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Kitaj »

Lapa pisze: i nie bedzie trzeba robic zbieżności bo po co :)


Lol... Chociażby przez to że po obniżeniu wahacze pracują pod innym kątem i cała geometria się zmienia?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ