[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

janek111, to masz zatarta sprężarki czy nie, czynnik nie uciekl? 😊

Generalnie maszyna odciągnie czynnik, sprawdzi szczelność i nabije czynnik z olejem z uzupełnieniem stanu, wiec wymieniasz sprężarke i jedziesz do fachowca z maszyna, chociaż osobiście poszukalbym speca z manometrem który ogarnie temat manualnie ;)

Co do oleju-smaruje sprężarke ,to raczej się go nie uzupełnia, ponieważ ciężko jest o jego ubytek, a regenerowana sprężarka powinna być nim już zalana, bo podczas sprawdzania by się zatarla.. W robocie mamy speca który robi agregaty w kontenerach i nie widziałem, żeby uzupełnial olej, nawet po wymianie sprezarki
Michal
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: janek111 »

No jak nabili to strzelna wiem ze ta maszyna sprawdza szczelnosc , ale nie cisnie tego wspolczynnika i nie dmucha zimnym.

Po nabiciu sprawdzali czy dmucha zimnym no i nie dmuchała i sprawdzili tą maszyna jakie ma cisnienie moja sprezarka to wyszlo ze nie ma cisnienia , bylo chyba na 0,5 a mowil ze powinno byc na 2 , co nabili to z powrotem zabrali zaplaciłe za fatyge tylko 40zl , a ze sprezarka podjade co sie zajmuja naprawą moze nic powaznego , albo cos powaznego i koszty beda.

I jak dobrze rozumuje to tylko czeka mnie naprawa sprezarki i z powrotem nabicie ?

Orientuje sie ktos ile moge zaplacic za regeneracje w najgorszym scenariuszu ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Naciagacze...Po podłączeniu manometrow/maszyny widac jak układ niedomaga..

Sprężarka się załącza wogule, sprzegielko sprawne, napięcie 12V pojawia się na stykach sprężarki? Ciśnienie pracy klimy to min 2bary.
Michal
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: janek111 »

Ciezko mi powiedziec , czy sie zalacza to chodzi o to sniezynke w klimie czy sie wlacza ?
Niewiem jak sprawdzic te rzeczy musialbys mi powiedziec , wiem ze tych 2 barow nie mam , mam te 0,5 jak dobrze widzialem.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

janek111 pisze:Ciezko mi powiedziec , czy sie zalacza to chodzi o to sniezynke w klimie czy sie wlacza ?


Nie, czy po włączeniu przycisku klimy słychać jak załącza się sprężarka w komorze silnika, jest min. spadek mocy itp.? Jeżeli nie załącza to nie będzie pracowała i dawała ciśnienia.
Michal
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

A wiecie może za co jest odpowiedzialne takie kółeczko wciskane w zębatkę na gwincie za sprężarką ? Nakłada się je na sprzęgło elektromagnetyczne. Odpadło mi ono i wylądowało na osłonie silnika. Zastanawiam się czy przez to mi mogła klima nie działać, bo sprężarka się niby włączała.

Widać ten element na górze na tym obrazku, u mnie jest on dokręcany nakrętką.
Obrazek
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: timig »

nie do końca wiem o który element ci chodzi (?) to na zdjęciu to sprzęgło sprężarki klimatyzacji czy raczej chodzi ci o jakiś jego element (?)

z innego forum - "Witam u mnie był taki sam problem mechanik od klimatyzacji zauważył że nie załącza mi sie sprężarka klimatyzacji powodem było odkręcenie tarczy sprzęgła sprężarki klimatyzacji, odkreciła mi się i została na płycie co osłania silnik wziął mi ją wkręcił na jakiś specjalny klej i klima zaczęła chłodzić"

to jest ładnie pokazane - http://www.volkswagengroup.pl/product.p ... roduct=254
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

timig, dzięki bardzo :) Właśnie o tą tarczę mi chodzi co na górze ją widać na zdjęciu :) Wymieniłem parownik, więc gaz się ulotnił. Pojadę do speca to mi uzupełni czynnik, olej etc. i mam nadzieję, że będzie hulać :D
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

To jest właśnie tarcza sprzęgła klimatyzacji. Ona jest przyciągana do koła pasowego przez elektromagnes i wtedy załącza się sprężarka. Jest przykręcona do osi sprężarki nakrętką.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

vwir, no też właśnie widać nakrętka się poluzowała u mnie i ta tarcza spadła. Dobrze, że nie wyleciała na drogę. Gorąca musiała być, bo wtopiła się delikatnie w osłonę. Dokręciłem ją porządnie, więc mam nadzieję, że już się nie odkręci :)
ODPOWIEDZ