Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Gucio439
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2014, 16:19

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Gucio439 »

janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: janek111 »

Z opisu i po zdjeciach wyglada spoko , jak dla mnie troche mała cena jak na ostatni wypust tolka , ja tez kupywalem niby bez "wkladu finansowego" wszystko fajnie i po miesiacu zaczoł łapac mi tryb awaryjny i turbinka do czyszczenia , najlepiej to zobaczyc osobiscie , jak wlasciel go uzytkuje i czy osprzet TDI jest w dobrym stanie bo w naprawie jest dosc droga (kolo dwumasowe , turbina , pompa).

Albo mecza go mokre dywaniki :573:
wlodarq
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 20:49

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: wlodarq »

Powiedzcie mi drodzy posiadacze Toledo - czy znajdę Tolę do 10k ? PB 1.6 lub 1.9TDi (110) ?

Jestem w trakcie poszukiwań tego autka.

Co sądzicie o tym modelu?
http://allegro.pl/seat-toledo-1-9-tdi-s ... 53510.html
oraz
http://olx.pl/oferta/seat-toledo-2000r- ... 7c78c591ea

Co do tego bordowego - dzwoniłem rozmawiałem z właścicielem. Wypytałem.. W sumie poprawka - sam mi zaczął wymieniać wszystko co było za jego kadencji.
Auto miało malowane nadkole i maskę (nadkole korozja - wymienione, maskę kamienie obdrapały), dół drzwi tylnych też było robione bo była przygoda jakaś delikatna. Auto z Austrii sprowadzone w 2011r i użytkowane przez niego aż do teraz. Miał do wymiany jakiś przekaźnik bo nie świeciły światła - zrobione. Sprzedaje bo kupił jakiegoś Vana. Przez niego auto garażowane. Co było wcześniej - mówi że przed kupnem oglądał i sprawdzał te auto czy nie miało przygód i nic niby nie wykazało (przynajmniej grubszej sprawy). Auto konserwował 2 razy od kupna od spodu. W nadkolach coś tam mówił o smarze ?? Zawieszenie - sprężyny wymieniał. To tyle co się dowiedziałem.

Co sądzicie? Gryzie mnie tylko brak klimy w nim a tak to jadę na oględziny.

Co do niebieskiego nie wiem nic bo nie dzwoniłem jeszcze ale cena jakaś taka niska mi się wydaje.

No i jak sprawdzić czy nie ma w którejś Tolci efektu pływania :D Bo trochę się o tym naczytałem.
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: timig »

jechać jedź jak masz niedaleko, będziesz miał porównanie do innych ale brak klimatyzacji to dyskwalifikacja na starcie, kiedyś to był luksus a teraz standard (nawet w domu zakładam)
no i po "wakacjach"...
wlodarq
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 20:49

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: wlodarq »

No właśnie daleko nie mam bo jakieś 30-40km. Ale właśnie problemem jest ta klima... Bardzo mnie to gryzie.

Ogólnie w takich cenach warto kupować te auto? Czy raczej będzie później ''niekończący się wydatek'' ?
Waham się pomiędzy Toledo a Focusem. Focus rdzewieje - jak to ford ale prowadzi się super jak na tą klasę.
Toledo znowu bardzo mi się podoba. W tej cenie szukać lepiej PB 1.6 czy 1.9TDi ?
Awatar użytkownika
BiałaJ
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2012, 23:03

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: BiałaJ »

Wszystko zależy od tego jak trafisz. Dwa lata temu taty znajomy sprzedawał tolka 1.9tdi 110KM z klimą, delikatnie obniżony, na alu 17", przyciemnione szyby i po tyg od wystawienia ogłoszenia obniżył cenę właśnie do 10k. Auto znane, w bardzo dobrym stanie i mogłabym z czystym sumieniem polecić, co więcej gdyby nie fakt, że dwa tygodnie wcześniej kupiłam mojego aktualnego byłoby moje. Tyle, że sprzedawał go właściciel kilku piekarni i bardziej zależało mu na czasie niż kasie...
Ale tak jak radzi timig, nie bierz auta bez klimy
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: seeker84 »

W tym niebieskim tolku na ostatnim zdjęciu widać, że chyba wyświetlacz pada (lewa strona zdjęcia), albo ja się mylę.
wlodarq
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2014, 20:49

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: wlodarq »

Całkiem prawdopodobne że pada wyświetlacz. Muszę pojeździć i popatrzeć na te auta ze znajomym mechanikiem.
Ten brak klimy teraz sobie uświadomiłem że przecież co wchodzę do Focus'a ojca w upalne dni to po chwili włączam klimę - ciężko by się było odzwyczaić :D

Co możecie mi powiedzieć o silnikach 1.6 100KM ? Niektórzy piszą że są mułowate i dużo palą.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

wlodarq, mogę Ci powiedzieć, że o silniku 1.6 jest osobny temat w dziale Kupujemy 1M, więc tam właśnie proponuję poczytać. Tutaj dyskusja toczy się o 1.9 :)
bunio_57

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: bunio_57 »

Witam towarzystwo... Małe zapytanie: Mam możliwość kupna Seata Toledo II 1.9 110km 2004r. samochód od 1 właściciela, przebieg sprawdzony - potwierdzony w aso (tam też serwisowany), cena to 15000zł. Moje pytanie brzmi, na co zwrócić uwagę przy oględzinach, jakieś słabe punkty tego modelu? Silnik z tego co kojarzę to na pompie wtryskowej jest, natomiast martwi mnie trochę turbina (zmienna geometria łopatek), podobno lubi płatać figle. Chętnie wysłucham waszych opinii (w szczególności właścicieli z takim silnikiem)... Pozdrawiam RafaL
ODPOWIEDZ