[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Renovatio pisze:"magiczne 90" to optymalna temperatura jednostki (dlatego użyłem takiego wyrażenia)


To "magiczne" 90st na blacie jest dla Twojego db. samopoczucia, wskazanie to jest pokazywane dla rzeczywistego przedzialu temp. 75-105st. silnika.

Renovatio pisze: małe sprostowanie 1 bieg wentylatora jest tylko do klimy a 2 chłodzi silnik gdy jest nagrzany, uruchamiany jest czujnikiem w chłodnicy, wyjątek stanowi tylko sytuacja gdy 1 bieg jest uszkodzony, wtedy wentylatory mogą przy klimie awaryjnie włączać się na 2 biegu.


W 1M macie (przy klimie) dwa wentylatory po 2a biegi, biegi wentylatora klimy zalaczaja sie: 1y 95st. - powinien zalaczyc sie po odpaleniu klimy,widziałem na manometrach jak ciśn. po stronie wysokiej w ciągu minuty pracy klimy z niesprawnym wentylatorem poszybowało do zadziałania zabezpieczenia, czyli ponad 16bar, 2i przy 102st. W wentylatorze chlodnicy biegi zalaczaja/wylaczaja sie, w zaleznosci od temp. plynu i tak: 1bieg 92-97/84-91 2 bieg 99-105/91-98 - to sa dane z instrukcji.

Szymek08 pisze:ok tylko że mi wentylatory chodziły po wyłączeniu zapłonu a wyjeżdżałem tylko sprzed garażu - silnik pracował może z minuę


To nienormalna sytuacja. Szukaj przyczyny w czujnikach i/lub sterowniku
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, 20:10 przez szymekgd, łącznie zmieniany 2 razy.
Michal
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sikor »

Witam , dzisiaj przestała działać mi klima a po wyłączeniu silnika było słychać syczenie spod maski,tak jaki by uciekało powietrze, co to może być?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Sikor pisze:było słychać syczenie spod maski,tak jaki by uciekało powietrze, co to może być


Nieszczelność, jak miałeś barwiony czynnik to szukaj zieleni na instalacji układu, zacznij od skraplacza...
Michal
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ghul17 »

naciśnij węże te od klimy czy twarde są
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sikor »

poszła chłodnica klimy,zastanawiam się czy sam próbować wymienić czy oddać do mechanika,wymieniał ktoś kiedyś ? dużo zabawy? powiedzieli mi 150-200 za robotę plus jakieś 300 za chłodnicę, używka 100 ale nie wiem czy warto ryzykować ..
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

ghul17 pisze:naciśnij węże te od klimy czy twarde są


Żartujesz? :-D

Sikor pisze:ale nie wiem czy warto ryzykować ..


Nie warto, do tego szukaj chłodnicy z osuszaczem.

Sikor pisze:dużo zabawy? powiedzieli mi 150-200 za robotę plus jakieś 300 za chłodnicę


Mi krzyknęli podobnie za robotę w 1L, jeżeli masz czas, miejsce i narzędzia to spokojnie sam ogarniesz temat. Chłodnicę spokojnie dostaniesz za mniejsze pieniądze,
Michal
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lukogi »

wymieniałem to 2 lata temu. Zaryzykowałem, kupiłem używaną od golfa 4 za 130zł na zdjęciach ładnie wygladała. Na żywo trochę gorzej. Zleciłem to warsztatowi od klimy. Wymienili ją, całą noc stała nabita azotem by wyeliminować nieszczelność, na drugi dzień nabili olej i czynnik. Wymiana nie jest jakimś wielkim wyczynem ale jak nie masz gumowych oringów lub je przytniesz to może być problem a zakład ma takie rzeczy. Za wymianę i nabicie zapłaciłem 300zł i do dziś chłodzi.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

lukogi pisze:ale jak nie masz gumowych oringów


Do kupienia na alledrogo, tylko trzeba rozmiary w etce sprawdzić, do klimy są koloru fioletowego, ale zielone spokojnie wystarczą.
Michal
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

Gumowe oringi do klimy kupiłem na alledrogo swego czasu za coś koło 30zł z wysyłką :) Jest tych oringów od cholery, typowe do klimy koloru zielonego. Mi kurde go mać też klima nie chłodzi. Nie wiem w czym tkwi problem, chyba czynnika nie ma za bardzo i parownik do wymiany mam. Wymienię parownik i dopiero pojadę do speca od klimy :)
felo18
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:59

Wymiana czucjnika ciśnienia klimy

Post autor: felo18 »

Witam Wszystkich na forum.
Mam pytanie : Czy jeśli odkręcę zawór ciśnienia klimy w celu wymiany wyleci mi Gaz z klimy?
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc pozdrawiam Mateusz Toledo 1L 1996 silnik 1.8 ADZ
ODPOWIEDZ