[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Akumulator

Post autor: migacz1981 »

Ja mam KAGERA (Bosch),kupiony w styczniu 2010 do poprzedniego seata (były z nim problemy,ale okazało się,że 72Ah to za dużo do 65A alternatora-jeździł nie doładowany),przełożony w maju 2012r do obecnego auta i nie ładowany po dziś dzień.przebiegi to 2x 11 km dziennie czasami więcej,rano -15 jedno podgrzanie do tyknięcia przekaźnika i zapalił jak złociunio.
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[ALL] Akumulator

Post autor: Sikor »

Westa to dobre akumulatory? w sklepie dawali mi 3 lata gwarancji, cena 300zł.
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Akumulator

Post autor: luki32 »

Westa to ukraińska firma ,której akumulatory cieszą się dobrą opinią u klientów.Wiem bo ziomek pracował w sklepie i praktycznie nie mieli żadnej reklamacji na te akumulatory.
Mają różne serie akumulatorów (RED, FIREBALL ,FORSE YELLOW!!,WESTA BLUE)
Testowałem w poprzednich autach ,polecił mi Forse Yellow i był super .Nigdy się nie rozładował i zawsze dawał radę .
Także spoko możesz brać ,mają dobre prądy rozruchowe .
Jak trafisz Kagera(Tzw tańsza linia Boscha) to również jest to warte zakupu.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Akumulator

Post autor: migacz1981 »

luki32 pisze:Jak trafisz Kagera(Tzw tańsza linia Boscha) to również jest to warte zakupu.
Ten sam akumulator znajdziesz jeszcze pod nazwą-"GIGAWAT","AUTOSTART" i kilku innych ,te baterie są produkowane przez BOSCHA w Czechach i wysyłane bez naklejek do różnych odbiorców,którzy odsprzedają je już pod swoimi nazwami.
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Akumulator

Post autor: piotreus-1988 »

Koledzy jak zaznaczyłem w innym temacie mam problem z wyjeciem aku. Mianowicie śruba (13) jest strasznie skorodowana, nie mogę jej za bardzo ruszyć ani w jedną, ani w drugą stronę. Domyślam się, że nie ma od spodu luźnej nakrętki tylko taka zespolona z podstawą aku. I teraz pytanie jak się do tego zabrać? Można próbwac na chama jakiśm dobrym kluczem i ew. przedłużką, tylko co w momencie jak urwie się śruba? Tylko co to da jak w otworze nakrętki będzie trzpień śruby? Może ktoś z was miał taką sytuację?
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[ALL] Akumulator

Post autor: mcsurf »

piotreus-1988, jest na to prosty sposób gdyż miałem tak u siebie.
spokojnie możesz próbować to odkręcić jeśli się urwie śruba to też żaden problem.
Idziesz do sklepu metalowego (spokojnie może być też market budowalany ) kupujesz dłuższą nakrętkę którą dospawasz do podkładki która jest od spodu podstawy na akumulator (ewentualnie za 10 zł zrobisz to u mechanika) do tego dajesz nową śrubę. i po kłopocie :D Słyszałem też o "patentach" niektórych że do śruby od góry spawają coś a`la przedłużkę aby było wygodniej..
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Akumulator

Post autor: piotreus-1988 »

Tylko że jak się urwie śruba to niebedzie przelotu:-D więc nawet jak przyspawam to nie przełoże, chyba, że rozwiercę.
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[ALL] Akumulator

Post autor: mcsurf »

ja chyba podszedłem gumówką i obciąłem górę śruby, później mors i poszło. nie ma z tym dużo roboty, tylko trzeba zdjąć plastiki te przy lampie żeby było więcej miejsca
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
kielich
Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Akumulator

Post autor: kielich »

Cześć jaki polecicie mi akumulator do 1.9 tdi 110km. Nie chciał bym dużo kasy na niego wydawać
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Akumulator

Post autor: Bartosz_n »

kielich2781,
Kup co tańsze bo za 2 lata i tak będziesz musiał znów wymienić :-P
Centra , Bosch , varta .
ODPOWIEDZ