[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

mat_282 pisze:"czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji, czasem przerwa"


Z tego co pamiętam to taki czarny zaworek/czujnik na przewodzie czynnika klimy który rozłącza sprężarkę przy za niskim i za wysokim jego ciśnieniu.
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Ten koło zaworu rozpreznego? Na cienkim przewodzie Klimy? Miałem to cis właśnie wymieniane na używane i po wymianie zaczęły dziać się takie cuda. . . Wcześniej tego nie było. . .
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: tomik »

A ja mam pytanko
Czy mogę założyć klimatyzację do Seacika II z silnikiem 1,4 ?
:-)
TOMIK
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Przerabiałem temat w innym aucie (golf III) i powiem tak: możesz wszystko, ale przygotuj się na rozbebeszenie połowy auta ;)
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

I koszt założenia Klimy zgodnie ze sztuką przekroczy pewnie 2k. . . Sprężarka chłodnice przewody czujniki wiązka wyciąganie deski no i nabicie. . . Moim zdaniem mali opłacalne. . .
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Radziu »

ja w cordobie chcialem klime montowac. ale koszta byl wysoki i mega duzo roboty. bardziej sie oplacalo sprzedac i kupic drugie z klima ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

mat_282 pisze:Ten koło zaworu rozpreznego? Na cienkim przewodzie Klimy? Miałem to cis właśnie wymieniane na używane i po wymianie zaczęły dziać się takie cuda. . . Wcześniej tego nie było. . .


Dokladnie,u mnie-1L,klima manual,ten zawor,ma 2ie pary stykow:jeden zalacza sprezarke przy prawidlowym cisnieniu,a drugi zalacza 2i bieg wentylatora chlodnicy przy wysokim cisnieniu. Podobno czujnik mozna sprawdzic miernikiem.
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Problem rozwiązany. Podjechałem do gościa i na miejscu wymienił czujnik na inny. Teraz klima włącza się normalnie. U mnie ma on 3 piny:) Do wymiany nie trzeba rozszczelniac układu.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: tomik »

Dziękuję za informacje.Pozostaje mi jeździć bez klimy bo szkoda seacika sprzedawać.Pozdrawiam. :lol:
TOMIK
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: harican »

Witam, mam problem z klimatyzacją manualną, mianowicie po wciśnięciu przycisku AC sprężarka i wentylator nie załącza się. Próbowałem podłączyć się pod klimę vagiem ze swojego sprzętu oraz kolegi ale bez skutku. Co może być tego przyczyną? Zrobiłem pomiar sprzęgła sprężarki klimatyzacji przy wtyczce i wynosił 4omy. gdzie dalej szukać i co mogę jeszcze sprawdzić?
ODPOWIEDZ