Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: vwir »

Gdy próbuje przestawić lewe to przestawia się tylko prawe, czy lewe i prawe?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: Danielek. »

Wyjmij wtyczkę od zamka w drzwiach kierowcy przeczyść ją dokładnie.
U mnie to ona była powodem wariowania lusterek.
Nie chciały się ustawiać,po złożeniu nie zawsze chciały się rozkładać.
damianb193
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2014, 23:33

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: damianb193 »

vwir pisze:Gdy próbuje przestawić lewe to przestawia się tylko prawe, czy lewe i prawe?

Wiem że wstrzelam się w połowę czyjegoś tematu ale wydaje mi się zw mi pomożesz. Ja w swoim tolku mam założone peawe lusterko od anglika. Wcześniej oba działały osobno Ale jak straciłem lusterko kierowcy i założyłem drugie to gdy ustawiam lewe przedstawiają się oba a jak ustawiam prawe to działa tylko jedno. Co jest tego powodem?
Mam Seata i czuję się lepszy..
mam Toledo.więc jestem zaje....isty :D
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: emceha »

vwir, przestawia sie tylko prawe. Odnosnie centralnego to teoria padla bo dzisiaj zostawila otwartego leona na caly dzionek a jak wsiadla po robocie to nawet zegarek wyswietlal tylko pojedyncze segmenty wiec aku rozladowane. Danielek. a aku Ci tez rozladowywalo? Ja podejrzewam, ze cos jest nie halo pod boczkiem albo w peszlu pomiedzy drzwiami a buda i poki nie rozbiore to sie nie dowiem. A powiedzcie mi jeszcze czy jest szansa w prosty sposob znalezc przyczyne rozladowywania aku czy tylko metoda szukania z miernikiem w lapie?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: vwir »

damianb193 pisze:
vwir pisze:Gdy próbuje przestawić lewe to przestawia się tylko prawe, czy lewe i prawe?

Wiem że wstrzelam się w połowę czyjegoś tematu ale wydaje mi się zw mi pomożesz. Ja w swoim tolku mam założone peawe lusterko od anglika. Wcześniej oba działały osobno Ale jak straciłem lusterko kierowcy i założyłem drugie to gdy ustawiam lewe przedstawiają się oba a jak ustawiam prawe to działa tylko jedno. Co jest tego powodem?


Dokładnie tak powinno być. Przestawiając lewe lusterko ma się przestawiać prawe i lewe.

[ Dodano: 2014-05-26, 20:27 ]
emceha pisze:vwir, przestawia sie tylko prawe. Odnosnie centralnego to teoria padla bo dzisiaj zostawila otwartego leona na caly dzionek a jak wsiadla po robocie to nawet zegarek wyswietlal tylko pojedyncze segmenty wiec aku rozladowane. Danielek. a aku Ci tez rozladowywalo? Ja podejrzewam, ze cos jest nie halo pod boczkiem albo w peszlu pomiedzy drzwiami a buda i poki nie rozbiore to sie nie dowiem. A powiedzcie mi jeszcze czy jest szansa w prosty sposob znalezc przyczyne rozladowywania aku czy tylko metoda szukania z miernikiem w lapie?


Podłączałeś pod kompa? Lusterka, mikrostyki, itp. zgłaszają błędy, więc padnięta regulacja może też coś podpowie.
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: emceha »

vwir, nie mam zadnego urzadzenia do sprawdzania bledow :oops: Dawno zamierzalem kupic ale jakos sie odwlekalo a na pewno sie przyda np do usuniecia bledu poduch bo juz mnie drazni ta zolta lampka :-x Plan jest taki: zmierze pobor pradu i bede wyciagal bezpiecznik po bezpieczniku. Przy ktorym pobor spadnie na tego bec i bede grzebal dalej ;)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: Danielek. »

emceha, Nie w moim przypadku nic mi nie wysysało aku ;-)
Jak rozwiążesz problem to dokończ wątek,będzie dla potomnych :-)
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

Podobny problem takze sie podepnę

Post autor: ziiksd »

U mnie wygląda to tak ktoś w nocy złożył mi lusterko lewe ręcznie. A posiadam elektryczne składanie ,rozłożyłem je delikatnie ręką . I potem sprawdziłem czy się składają, okazało się ze składają się (tylko tak długo chowają się aż w obydwu coś pyknie głośno jak by się łamało coś.)ale już rozłożyć się nie chcą . Jak ręcznie je rozkładam trochę odchylę to składa się lewe samoistnie,złoży się i potem już mogę rozłożyć i się nie składa . A prawe już sie nie składa przy odchylaniu.

Co może pomóc : smarowanie układu i odrdzewianie, czy już raczej nowe lusterka znalazłem komplet w kolorze za 200 zł .
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: DzieX »

Luterko jest uszkodzone niestety. Pęka tam taki element i nie da się tego naprawić. Miałem to samo w dwóch swoich.
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: ziiksd »

Dzięki bardzo ,więc kupie komplet z anglika będę miał obydwa duże :D
ODPOWIEDZ