[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Wczoraj odebrałem auto z reanimacji klimy i wszystko hula ale dziś zauważyłem jeden problem. klima działa tylko przy temp otoczenia powyżej 17st. Przy włączeniu klimy poniżej 17st wg zegarów( teoretycznie termometr działa bo rtęciowy pokazuje tyle samo) włącza się jedynie śnieżynka, zmienia sie sila nawiewu oraz słychać ruch klapaki obiegu wewnętrznego ale wentylatory chłodnicy oraz sprężarka nie ruszają.... Dmuchnąłem w czujnik w zderzaku suszarka i wtedy klima ruszyła. co może być tego przyczyna? W sobotę jadę do gościa który to robił na dokręcenie sprężarki to muszę mu o tym powiedzieć ponieważ wcześniej wszystko się włączało nawet przy temp 6st. Wymieniana miałem sprężarkę, zawór rozprężny , jakiś czujnik na cienkim przewodzie zaraz obok zaworu rozprężnego i osuszacz.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

mat_282 pisze:Dmuchnąłem w czujnik w zderzaku


Może czujnik padł? Zmierz jego rezystancję.
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Ale wskazania czujnika w porównaniu z zwykłym rteciowym termometrem są takie same. Dodatkowo na klimatroniku pojawili się błędy 15.3 - to od klapki obiegu zamkniętego bo się zawiesza i błąd 22.1 - czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji, ciągła przerwa. Poza tym jeżeli czujnik temp w zderzaki by poszedł się bujać to czy swiecilaby się sniezynka?
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

W 1M czujnik temp. klimy nie jest chyba na podszybiu,a w zderzaku jest czujnik temp. powietrza na zegary?
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

No ale ja jak dmuchnalem w ten czujnik w zderzaki u obserwowałem temp na zegarkach to po przekroczeniu 17st na zegarkach Klima ruszyła. Chyba że to wylicza jakąś średnią wartość i akurat przy 17st wychodzi ta min temp, ale czemu znów sniezynka święci jakby Klima była włączona. . .
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Może coś nie styka w kostkach?
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Zaraz kończę pracę a mam po drodze to wpadnę do tego kolesia i mu powiem.też myślałem o kostkach Ale haki wpływ na to miałaby temp?
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Metal się rozszerzył i styk poprawił-czujnik jest NTC, czyli rezystancja maleje wraz ze wzrostem temp., tylko wg. mnie to nie ten czujnik...
Michal
Awatar użytkownika
GrzesKrk
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20v
Skąd?: Kraków

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: GrzesKrk »

Dzięki
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Faktycznie to nie ten czujnik bo dziś rano zagrzalem go i Klima nie ruszyła, wtedy to pewnie był zbieg okoliczności. Zastanawia mnie co oznacza "czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji, czasem przerwa". To błąd który pojawia się na klimatroniku tylko wtedy gdy temp jest poniżej 17st i Klima się nie włącza. Jak Klima się włączy to błąd znika. Gdzie znajduje się ten czujnik?
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
ODPOWIEDZ