[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Seat123

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Seat123 »

Bezpieczniki sprawdzone, wszystkie dobre. Gdzieś znalazłem również (chyba na forum sharana), że to jest numer 53, ale nie chciałem się zabierać zanim ktoś nie potwierdzi :). Jak nie dzisiaj to jutro się za to zabiorę i dam znać czy to było przyczyną.

[ Dodano: 2014-05-14, 14:35 ]
Byłem na szrocie, podmieniłem 2 przekaźniki o numerze 53 lecz nic to nie dało. Dodam, że wkładałem też drugi klimatronik, ale nawet nie było reakcji przełączających się klapek nawiewu ani załączającej się sprężarki klimatyzacji. Nie mam już pomysłów co może być jeszcze przyczyną. Ktoś ma jakieś pomysły ?
pac2008
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2013, 14:34

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: pac2008 »

Witam. Nie chciałbym zakładać nowego tematu , a mam problem z klimatyzacją ( ciepłym nadmuchem) . Po użyciu środka K2 do odgrzybiania klimatyzacji pojawił się dziwny zapach ( jakby "szpitalny" który jest bardzo uciążliwy. Im wyższa temperatura nawiewu tym ostrzejszy zapach wręcz nie do wytrzymania ;/ , następnie użyłem preparatu firmy CRC Airco cleaner lecz efektów brak ;/ jak rozwiązać ten problem ? może też ktoś miał coś podobnego ?
pzdr
Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Kielu »

pac2008, Nie szkoda ci kasy na takie preparaty jedz do zakladu odgrzyb klime jak sie nalezy i tyle w temacie
pac2008
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2013, 14:34

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: pac2008 »

Dziś byłem na ozonowaniu i niestety zero efektów , przypuszczam zaniedbanie poprzedniego właściciela bo juz przed zaaplikowaniem tego preparatu było delikatnie czuć zapach;/
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Kielu pisze:pac2008, Nie szkoda ci kasy na takie preparaty jedz do zakladu odgrzyb klime jak sie nalezy i tyle w temacie


A myślisz, że w zakładzie to czym odgrzybiają? Albo ozonowanie, albo ultradźwięki albo chemia taka sama jaką możesz kupić i zaaplikować sam. Ozonowanie też możesz sam zrobić, ozonator zwraca się po kilku użyciach. U mnie też mocno śmierdziało i byłem też w zakładzie licząc na to, że zrobią to lepiej niż ja. Oczywiście nic z tego - sam musiałem z tym dojść do ładu.
pac2008
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2013, 14:34

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: pac2008 »

może dasz jakąś wskazówkę co bym mógł zrobić zeby usunąć ten nieprzyjemny zapach ?:/
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Zerknij na poprzednią stronę. Ja wyciągnąłem schowek pasażera, odkręciłem wiatrak i potraktowałem parownik parownicą (wbrew pozorom nazwa 'parownica' nie ma nic wspólnego z parownikiem ;) )
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: spec »

Do usuwania grzybów, bakterii i brzydkich zapachów polecam środki do dezynfekcji używane w szpitalu. Wypadła mi nazwa z głowy. Są w stanie ciekłym, nie pozostawiają zapachów (kilka dni tylko czuć alkoholem) i najważniejsze - nie zostawiają śladów. Jak ktoś kiedyś rozbierał dmuchawę po używaniu wszelkiego rodzaju pianek to wie o czym mowie.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

spec, dlatego ja myłem wodą z płynem po użyciu pianki ;)
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: piotreus-1988 »

Witam przy sobocie. Koledzy potrzebuję kompresor o nr 1J0820803f w sieci są też takie, które mają inną literkę na końcu. czy ta litera ma jakieś konkretne znaczenie? czy niezależnie od tego z jaką literą na końcu kupię sprężarkę będzie działać?
ODPOWIEDZ