[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

Dziś zauważyłem, że stuka również podczas przejerzdzania prze tory :) Dodam tylko że to lewe koło
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

u mnie tez jest podobny problem, którego przez zimę nie rozwiązałem, bo w zasadzie tyle co jeździłem samochodem to nic,

tyle że u mnie stuka przy przyspieszaniu, przy ruszaniu na skręconych kołach i ogólnie przy skręcaniu

gumy stabilizatora wymieniłem, było cicho przez chwile, a pozniej problem powrócił

wszyscy mi prognozują ze to przegub tylko własnie jaki? zewnętrzny czy wewnętrzny?

P.s. stuka jakby w prawym kole, a słyszałem ze jak w prawym to wymienia sie lewy, a jak w lewym to na odwrót, oświećcie mnie nooo:D
beniu1

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: beniu1 »

Ja miałęm to samo ale nawet na prostej drodze po dziurach pojechalem na stacje djagnostyczna i okazalo sie ze to byly to tylko koncowki od stabilizatora jezeli to jest to nie bedziesz mial duzego wydatku jedna guma kosztuje okolo 5zl ja za tyle kupilem tylko jej zamontowanie nie wiem ile cie zkasuja ja robilem sam
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

jak stuka przy ruszaniu na skręconych kołach to przegub zewnętrzny do wymiany (koszt jakieś 130-150zł + robocizna).
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: DENEBO »

Tomas pisze:jak stuka przy ruszaniu na skręconych kołach to przegub zewnętrzny do wymiany (koszt jakieś 130-150zł + robocizna).


Nie widzę innej możliwości ! Przychylam się do wypowiedzi Tomas'a :D
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

Zewnętrzny na 100%? ok
to teraz prawy czy lewy?

stuka jakby z prawej str
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

jeżeli się nie mylę, to jeżeli ruszasz na skręconych w lewo kołach to powinien stukać rozwalony prawy przegub zewnętrzny i na odwrót (przy skręcie w prawo - lewy) ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
beniu1

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: beniu1 »

ale mowi ze nawet na torach kolejowych mu stuka wiec to nie to wedlug mnie przegub najczesciej wali tylko na skreconych a mu jeszcze jak ma kola prosto
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

no tak, bo ja odpowiadałem koledze "carol" a kolega Bodek już wie gdzie szukać. U niego przegub może być OK, a winy stukania powinien szukać przy stabilizatorze, wahaczu lub amortyzatorze. U mnie na jesieni stukało na wybojach przy jeździe na wprost i był to łącznik stabilizatora.
Ps.
Carol jak masz trochę grosza to wymień oba zewnętrzne przeguby i będziesz miał z bani ;) Jak nie masz za bardzo kasy, to wjedź do jakiegoś znajomka mechaniora na kanał i spytaj który przegub barabani i ten wymień. Jemu zajmie to minutkę i przeważnie cena diagnozy = 4-pak :D Robocizna przy wymianie przegubu powinna wahać sią w granicach 50zł/szt (przynajmniej ja tak płaciłem u swojego mechaniora)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
lay13
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2009, 17:50

Łączniki stabilizatora

Post autor: lay13 »

Witam mam pytanko zamierzam wymienić łączniki stabilizatora a przy okazji gumki na stabilizatorze moje pytanie jest takie jaka jest średnica tych gumek bo wiadomo mi że są dwa rodzaje tych gumek-jakie gumki kupić i czy łatwo je samemu wymienić i jakie kupić łączniki chodzi mi o firmę i o cenę gumek i łączników Moje autko to Tolek 1.9TDI 110KM 2003r.
Pozdro!
P.S.Mierzyłem dziś suwmiarką stabilizator i wyszło mi 23mm niewiem czy dobrze zmierzyłem.
ODPOWIEDZ