[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
woojownik

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: woojownik »

Panowie proszę o pomoc w sprawie problemu z odpaleniem silnika. Objaw wyglądał następująco: W czasie powrotu z pracy musiałem się zatrzymać na chwilę i zgasić silnik. Po ok minucie wsiadam do auta i niestety silnik odpala na 1-2 sekundy i gaśnie-tak jakby się zadławiał z braku powietrza lub braku paliwa. Powtórne próby odpalenia wyglądały podobnie: silnik odpala na sekundę i zaraz gaśnie a przy tym pojawia się dymek w komorze silnika (podejrzewam, że może z nieszczelnych tzw. "portek"). Podobny objaw miałem tydzień wcześniej ale po pięciu próbach odpalenia zagadał i był kilka razy gaszony i zapalany bez problemu do tego został przegoniony po A1 ok 600 km i nic się nie działo aż do wczoraj.
Do tej pory:
1. wykręciłem EGR i wyczyściłem - był strasznie zasyfiony (nie jest zaślepiony),
2. wymieniłem filtr paliwa oczywiście zalałem ropką - w wężyku paliwo jest,
3. wymieniłem filtr powietrza,
4. myślałem, że to wina immobilajzera, kumpel podpiął pod kompa (błędów brak) - kontrolka też się nie zapala.
5. dziś dostałem się do przekaźników, bo wyczytałem, że może 109 być uszkodzony - jak go sprawdzić czy mogę podpiąć o innym numerze na chwilę aby sprawdzić czy muszę kupić nowy?
Czy to może być zawalony katalizator? :shock:
Co jeszcze mogę sprawdzić - mechaniki dopiero się uczę na moim Tolku :roll:
Posiadam toledo II 1,9 tdi 110 koników rocznik 1999.
Z góry dziękuję za pomoc.
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: mat_282 »

przekaźnik 109 jakby był padnięty to by w ogóle nie zapalał tylko by kręcił cały czas a po przekręceniu stacyjki zauważyłbyś że nie zapala się kontrolka od świec. u mnie były takie objawy.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Wrobel »

Mam pewien problem, mechanicy rozkładają ręce.

Pacjent: a6 c5 1.9TDI 110KM AFN, 270tys przebiegu (raczej ma około 500tys)
Problem: przed mrozami jeździłem na letniej ropie, jakoś nie zwróciłem uwagi aby kupić zimową, pewnego dnia złapał mróz i auto już nie odpaliło... kupiłem nowy filtr paliwa oraz rozmroziłem auto... od tamtej pory pojawił się problem z odpalaniem (tak mi się zdaje)

Mechanik nr 1 obstawiał po prostu niegrzejące świece, sprawdził i wszystkie sprawne
Mechanik nr 2 obstawiał rozrusznik, niestety ale dalej bez rezultatów, podłączał komputer obstawiał także pompę wtryskową (podkręcił ją) - ostatecznie padło że jest jej wina
Mechanik nr 3 obstawia że problem w takim starym audi jest w paliwie... że pompa wtryskowa w tych c5 jest można powiedzieć 'niezniszczalna',

Może ktoś z Państwa ma jakieś rady? Np. dziś na dworze było +18 stopni a ja kręcę rozrusznikiem tak jak na załączonym filmiku... no bez przesady

FILMIK:
https://www.youtube.com/watch?v=oKVJJgV ... UFx7e-odoA

ja zauważyłem, że kontrolka świec się długo zawsze pali - ale to przy tych temperaturach chyba nie ma nic do rzeczy?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Sprawdź podstawowe rzeczy - zacznij od czujnika temperatury, później czy w ogóle napięcie dochodzi do świec żarowych.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Wrobel pisze:ja zauważyłem, że kontrolka świec się długo zawsze pali - ale to przy tych temperaturach chyba nie ma nic do rzeczy?


Przy plus 18st. to powinna mignąć tylko, może problem jest w, tak jak napisał vwir w czujniku temp.? Sprawdzałeś temp. paliwa, może pompy są niezniszczalne, ale nastawniki już nie...
Michal
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Wrobel »

Jestem po podłączeniu komputera.
Program znalazł następujące błędy:

Auto HVAC

- 01809 - Actuating Motor for Temperature Flap: Left (V158)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Centralny zamek:

- 00668 - Supply Voltage Terminal 30
07-10 - Signal too Low - Intermittent
- 00955 - Key 1
09-00 - Adaptation Limit Surpassed
- 00956 - Key 2
09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
- 01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe

Xenon:

- 01538 - Motors for Headlight Range Adjustment (V48) / (V49)
29-00 - Short to Ground
- 00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G78)
31-00 - Open or Short to Ground

Dodam do tematu: wczoraj rano spróbowałem odpalenia w następujący sposób - po wejściu do auta przekręciłem kluczyk on/off tak z 5-6 razy aby pod-pompować paliwo, może to i zbieg okoliczności, ale zapalił idealnie. Zmieniłem oring w zaworze zwrotnym na filtrze paliwa, lecz nic to nie pomogło. Zastanawia mnie błąd 01538 (no ale niby znajduje się w rubryce 'xenon', więc nie wiem), po wpisaniu w google wyskakuje problem prawie taki sam odnośnie palenia jak u mnie (np. http://www.klubseatibiza.pl/forum/elekt ... 16054.html)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kornat »

Wrobel pisze:Dodam do tematu: wczoraj rano spróbowałem odpalenia w następujący sposób - po wejściu do auta przekręciłem kluczyk on/off tak z 5-6 razy aby pod-pompować paliwo, może to i zbieg okoliczności, ale zapalił idealnie.

Jeżeli tak zrobiłeś w AHF to nie mogłeś pod pompować paliwa ponieważ nie mam pompy wstępnej w baku, a pompa wtryskowa nie pod pompuje ;)
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Wrobel »

Podkreślam że pacjent to a6 c5 1.9TDI AFN:)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kornat »

AFN to też jest na pompie wtryskowej ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

A wskazany błąd masz od silniczka poziomowania reflektrora i czujnika samopoziomowania przy wahaczu. Sprawdziłeś wskazania czujnika temperatury i czy dochodzi napięcie do świec żarowych?
ODPOWIEDZ