System ASR / TCS / ESP

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

System ASR / TCS / ESP

Post autor: vwir »

Dopóki nie podepniesz pod kompa i nie odczytasz błędów to raczej nic nie będzie wiadomo. Podejrzewam, że padł czujnik przy którymś kole i wskazuje cały czas prędkość 0. Ale to tylko moja teoria.
sadzio19

System ASR / TCS / ESP

Post autor: sadzio19 »

jeżdze tym autem niecały miesiąc i nie było problemu dodam tylko że dzień przed wystąpieniem problemów z trakcją zostały zmienione koła na letnie, aczkolwiek nie sądze że to mogłaby być przyczyna

[ Dodano: 2014-04-09, 19:36 ]
A czy może to być spowodowane przez zbieżność? zima była na kołach 16 a teraz założyłem 17. Czekam na opinię z góry dzieki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

System ASR / TCS / ESP

Post autor: dominik »

sadzio19, posłuchaj rady vwir, i podepnij pod kompa
sadzio19

System ASR / TCS / ESP

Post autor: sadzio19 »

Witam! Dziś Seat został podpięty pod komputer, diagnoza-padnięty jeden z pompowtryskiwaczy
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

System ASR / TCS / ESP

Post autor: futrosky »

Witam. Mam problem z TCSem. Popadało sniegiem, deszczem i pojechałem ze znajomymi na opuszczony skład gdzie jest jeden lód. Wyłączyłem tcsa i latałem bokiem ( próbowałem ), bawiłem się trochę. Po jakimś czasie zauważyłem że kontrolka nie świeci ( dodam że na wyłączonym tcs zgasiłem silnik ) potem odpaliłem i zauważyłem że nie da się wyłączyć gdy naciskam guzik TCS, dodam że gdy ruszam to kontrolka mruga i czuje jak odcina go i szarpie, czyli że trakcja działa ale nie da się jej wyłączyć. Zaraz pojechałem do kumpla i podpiąłem go pod kompa, błędy były chyba 3 ale w żadnym nie było trakcji. Błędy skasował kolega i nadal nie da się nic zrobic, wgl się nie da wyłączyć trakcji. Wie ktoś co się mogło stać ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

System ASR / TCS / ESP

Post autor: Sony »

futrosky, żebym dobrze zrozumiał:
- odpaliłeś auto i wyłączyłeś kontrolę trakcji co objawiło się świecącą kontrolką TCS na desce rozdzielczej
- następnie nie włączałeś TCS i zgasiłeś auto
- teraz nie ma reakcji na przycisk wyłączający TCS (nie świeci się kontrolka etc.)

Jeśli dobrze zrozumiałem i taki jest scenariusz to przychodzi mi do głowy tylko sprawdzenie przycisku wyłączania/włączania TCS czy jest tam wsio sprawne. Zakładam, że spalona dioda kontrolki TCS nie ma tu nic do rzeczy, skoro i tak po teoretycznym wyłączeniu TCS nie ma reakcji...
krawy1
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, 16:32

System ASR / TCS / ESP

Post autor: krawy1 »

Witam
Chciałem zapytać czy w Toledo 2 silnik 1.6 występowało ESP.
ODPOWIEDZ