Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: haszczu »

sprat, Zdejmij boczek z drzwi i zobacz czy sie linka nie urwała
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: NED »

haszczu pisze:sprat, Zdejmij boczek z drzwi i zobacz czy sie linka nie urwała


Raczej linka nie ma tu nic do rzeczy (musiały by się zerwać obydwie ) gdyż tak z zewnątrz jak i od wewnątrz nie da się go otworzyć.Nie chcę być złym wróżem ale sam byłem w takiej sytuacji i skończyło się na rozwaleniu zamka w celu otwarcia i wymianie na nowy (używany :) )
NED
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: sprat »

Zamek (używka) chyba nie jest drogi?
@NED sam wymieniałeś, czy ktoś to robił? Ile kosztował zamek?
Dodam tylko, że centralny normalnie otwiera drzwi (tzn. idzie grzybek do góry) Czy to może byc zamek?
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: marc27 »

sprat, opisywane przez Ciebie objawy wyglądają mi na problem zbyt mocno naciągniętej linki od klamki zewnętrznej. Czy ktoś grzebał ostastnio przy tym?
Marek
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: sprat »

Nikt nie grzebał...
Ale kwestia jest taka
- przed awarią nieraz drzwi nie otwierały się przy pociągnięciu za klamkę - trzeba było 1, 2 razy szarpnac, by sie otworzyly. Może wtedy jakoś się naciągneła?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: NED »

Wymieniałem sam , zamek 60 PLN . Co do odpowiedzi kol. marc27 to mało prawdopodobne gdyż tak jak pisałem wyżej nie jest to wina jednej linki i zostawił bym te linki w spokoju . Moim zdaniem padło tzw. ryglowanie zamka i dlatego nie da się go otworzyć tak zewnątrz jak i od wewnątrz.
NED
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: sprat »

Czy jak rygiel padł, to rusza się grzybek w drzwiach?
Jak otwieram, to ten grzybek normalnie wychodzi w górę. Jak zamykam to też idzie w dół (tak jak normalnie)
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: CYRULIK »

Padł Ci zamek czesta sprawa, zdejmij boczek dobierz się do zamka otwórz drzwi , wymień zamek za około 100 zeta i ciesz się działającymi drzwiami . JAŚNIEJ SIE NIE DA .
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Tilt87
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2014, 10:47

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Tilt87 »

Witam. U mnie wystapił taki sam problem jak i u innych kolegów. Mam problem z przednimi drzwiami od strony pasazera. W zime drzwi mi tak przymarzły ze nie dało wejsc sie do samochodu. Zanim sie zorietowałem co sie dzieje moj ojciec juz kilka razy porzadnie pociagnał za klamke, i wlasnie od tego mometu zaczał sie ten problem. Drzwi sie otwieraja ale trzeba bardzo mocno ciagnac za klamke. Jak ciagne sie za ta klamke dochodzi ona do pewnego mometu i staje. Zamek nie puszcza delikatnie tylko trzeba urzyc wiecej siły by je otworzyć. Rozkrecałem kasetke i naciagałem linke do klamki zewnetrznej i w sumie to pomogło ale znowu nie za kazdym razem drzwi chciały sie otwierac. Nieraz trzeba było dwa razy ciagnac za klamke by sie otworzyły. Musiałem wrocic do poprzedniego ustawienia linki a drzwi dalej ciezko sie otwieraja. Strasznie mnie to denerwuje a niewiem jak rozwiacać ten problem. Może ma ktos jakis pomysł ?? Z góry dziekuje.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Sony »

Tilt87, nie pozostaje Ci nic innego jak rozebrać całość, popatrzeć czy na logikę wszystko jest w porządku i potestować różne opcje naciągnięcia linki.
ODPOWIEDZ