[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Wszystko o silnikach benzynowych
flo333
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, 10:21

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: flo333 »

SZUBAR pisze:
flo333 pisze:bo inaczej komputer nie pokarze nic.

Może być że komputer wogóle nic nie pokaże bo obstawiał bym problem z zapłonem na jednym z cylindrów. Świece już wymieniłeś więc można je wy eliminować więc skup się na kablach. Kable łapią ci wilgoć i dlatego masz takie problemy. Komputer ci takich błędów nie pokaże.

Ale sprawdzałem czy nie ma przebicia w nocy zraszając dosyć obficie przewody wodą i ciemno nie było żadnych skoków iskry, zmieniłem sondę było troszeczkę lepiej ale nie na tyle więc potem kupiłem przepływomierz po pierwszej nocy rewelacja zero problemu lecz po następnych dwóch problem wrócił, jest już w miarę znośny lecz lepiej jakby go wcale nie było, powiem że na trzymaniu gazu w jednej pozycji auto raz przyspiesza a za chwile tak jakby silnik sam hamował i tak w kółko dopóki się nie zagrzeje, ręce opadają
Awatar użytkownika
primosz88
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 24 sie 2011, 21:23

nierowna praca silnika

Post autor: primosz88 »

Mam problem z moim Tolkiem,a dokładnie od jakiegoś czasu silnik dziwnie pracuje na wolnych obrotach i nie przyspiesza tak płynnie jak wcześniej.Wykręciłem świeczki wszystkie wyglądają identycznie i przy włączonym silniku zdejmowałem po kolei kable i silnik zawsze tak samo reagował na zdjęcie kabla więc wykluczyłem problem z iskrą.Podłączyłem VAGa ,zero błędów.Proszę o jakieś wskazówki
primosz88
Awatar użytkownika
Golfer
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 08 kwie 2012, 00:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Puławy

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: Golfer »

primosz88 pisze:dziwnie pracuje na wolnych obrotach


falują obroty?
Awatar użytkownika
primosz88
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 24 sie 2011, 21:23

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: primosz88 »

obroty nie falują ale nierówno pracuje,zastanawiam się czy to może coś nie tak z zasilaniem,może pompa siada,może wtrysk? jak to sprawdzić ?

[ Dodano: 2013-05-12, 16:47 ]
chyba znalazłem przyczynę,odkręciłem obudowę rozrządu żeby zobaczyć czy z łańcuchem wszystko ok i okazało się że pękł ślizg łańcucha w miejscu jego mocowania,wrzucę nowy i napiszę czy poprawiło to pracę mojego silnika

[ Dodano: 2013-06-02, 19:25 ]
I wszystko jasne, pęknięty slizg łańcucha,uszkodzony napinacz w wyniku czego przeskoczył rozrząd o jeden ząb,wrzuciłem nowy ślig ,napinacz i wszystko śmiga jak dawniej
primosz88
marius23aa
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2014, 19:25

toledo 2.3 v5 170km nierowna praca problem z korelacja

Post autor: marius23aa »

Witam. Podpial bym sie pod temat ze swoim problemem w tolku a mianowicie tak jak w opisie mam problem z nierowna praca na wolnych oobrotach. Nie odpala bez gazu chyba ze jest zimny. Na kompie pojawia sie blad ''czujnik polozenia walka rozrzadu/ czujnik predkosci obrotowej silnika; Niewlasciwa korelacja'' Dodam jeszcze ze przy spadaniu z obrotow slychac klekotanie mniej wiecej w kolektorze ssacym. Podczas jazdy tak jak by byl troche slabszy lecz powyzej 4,5 tys obrotow idzie jak strzala. Jesli ktos by cos ogarnial w temacie to prosze o pomoc i z gory dzieki
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: DzieX »

Albo czujnik, albo rozrząd.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
marius23aa
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2014, 19:25

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: marius23aa »

podmienialem juz czujniki i nic. z rozrzadu gora jest do wgladu to wygladalo ok. a poza tym klekotanie dochodzi z kolektora ssacego a nie z obudowy tam gdzie idzie lancuch

[ Dodano: 2014-04-04, 18:46 ]
nie ma tu nikogo kto by pomogl????
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: DzieX »

Może szklanki jak z kolektora? Ale czy przez to by tak pracował? W sumie mój tak zawsze pracował i sie przestałem przejmować.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
marius23aa
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2014, 19:25

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: marius23aa »

ale przez to chyba by odpalal normalnie a tak to trzeba gazu dac zeby zagadal
Awatar użytkownika
Majsi91
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2014, 17:28

[1M 2.3] Nierówna praca silnika

Post autor: Majsi91 »

czujnik rozrzadu mam do sprzedania bo tez kiedys mialem ten problem ale u mnie to pierdyknela płoża rozrzadu i ten bład sie pokazywal ale nie chodził na dwa gary i klekotał jak traktor :) ostatnio miałem rowniez ten sam problem bo nie bylo cisnienia oleju i rozrzad przeskoczył.
ODPOWIEDZ