[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

mat_282, a po cholerę to wymieniać ? Jeśli mówimy o tym:
Obrazek
to sprawdź czy nie masz tam zielonego nalotu, bo lubią oringi puszczać i wystarczy je wymienić. Mi gościu swego czasu krzyknął za wymianę tego ok. 600zł :D Wymieniłem oringi i zapłaciłem za to 60zł.

Kolejną sprawą jednak jest fakt, że tamtędy może uciekać gaz, ale klima powinna wtedy działać. Chyba, że masz całkowicie walnięte to ustrojstwo. Ja już zgłupiałem :)
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Sony, oni mówili o jakimś zaworze przy sprężarce bo koleś który wyceniał robotę pytał mechaników ile czasu zajmie im wyciągniecie sprężarki i jaki jest dostęp. a gdzie znajduje się to coś ze zdjęcia? :-)
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

mat_282, za silnikiem po lewej stronie niedaleko zbiorniczka z płynem chłodniczym.
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Sony pisze:za silnikiem po lewej stronie niedaleko zbiorniczka z płynem chłodniczym.

tam było tylko trochę pajęczynki a tak to nic innego nie widziałem. dziś jeszcze wszystko sprawdzałem i wygląda na to że po włączeniu klimy ruszają tylko wentylatory bo nie słychać charakterystycznego cyknięcia sprzęgiełka i aluminiowe przewody nie robią się zimne. ale gdyby np była wypięta kostka sprężarki i sprężarka faktycznie nie ruszała to czy ruszałyby wentylatory i paliłaby się śnieżynka na panelu? Zauważyłem jeszcze dziś że ta wtyczka (obok wtyczek wentylatorów) wchodząca co króćca od chłodnicy była wypadnieta a po włożeniu bardzo lekko siedzi, czy ona ma coś wspólnego z działaniem klimy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: futrosky »

Witam. Mam mały problem ponieważ po nabiciu klimy raz ona mrozi raz nie. Tak jak by nie zawsze się sprężarka załączała. To jest duży problem czy mały problem ? Jak się załączy to mrozi bardzo dobrze. Dzisiaj jechałem, załączyłem klime, zaczeła mrozić i po przejechaniu około 3km zaczeło lecieć normalne powietrze. Dojechałem do domu, zgasiłem auto. Potem wróciłem, odpaliłem i odrazu się załączyła. Miał ktoś taki problem ?
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lolek »

A temperatura w samochodzie byla ok? Bo moze sie schlodzilo i przestalo chlodzic.
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ghul17 »

mam to samo co koledzy wyzej... jechałem autostrada nagle klima przestała działać (zawsze było ok) znaczy sie sezon temu. ogólnie oddczynnik jest weze grube są i ciezko scisnać.wiatraki chodzą śnieżynka na ekranie jest. podejrzewam chyba sprzegło kompresowa,bądz łożysko na rolce kompresowa, koszt całości około 120zł macie jakieś inne podejrzenia? sprawdzam to tak ze na postoju na wolnych obrotach wsłuchuje sie w silnik i klikam śniezynke i brak zafalowania obrotów i nie słychać tego "cyk" ogolnie coś z silnika zaczeło lekko brzęczeć/grzechotać. jestem pozagranica kraju wiec wiele nie moge zdziałać. ale moze ktos naprowadzi
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lukogi »

jak przestaje chłodzić wciśnij obieg wewnętrzny i strzałkę w górę i pod pozycją 1 wyskakuje Ci jakaś liczba czy 0?
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: futrosky »

lolek pisze:A temperatura w samochodzie byla ok? Bo moze sie schlodzilo i przestalo chlodzic.

ale to bez różnicy czy temp byla ok czy nie sprężarka włączona cały czas chłodzi chyba nie ? Niestety na climatronicu nie pokazuje mi się śnieżka ale wydaje mi się że rok temu jak była włączona to cały czas chłodziła. W toledo samoczynnie się wyłącza ?
Awatar użytkownika
money555
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2010, 10:19

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: money555 »

Witam.

Mam climatronic i nagle przestała działać mi klima. Czynnika chłodzącego jest ponad połowa, a wyszło, że spalona jest cewka/elektromagnes. Ponadto sprawdziłem napięcie na przewodzie wyjściowym łączącym kostkę od klimy i pokazuje cały czas 9,35 V, nawet na wyłączonym silniku. Dla porównania w Skodzie z tym samym silnikiem na wyłączonej klimie mam napięcie 0,01 V (czyli prawie 0), a po załączeniu klimy jest ok. 13,6 V. W Seacie zdiagnozowałem uszkodzoną cewkę + niesprawny przekaźnik i teraz moje pytanie, gdzie znajduje się przekaźnik od klimy??? Na pewno nie ma go w silniku jak i przy pedałach w kabinie.

Auto to Seat Toledo II 1.8 20V APG.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ