[1M] Czujnik ciśnienia oleju

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
brodzia233
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, 08:59

[1M] Czujnik ciśnienia oleju

Post autor: brodzia233 »

Witam mam problem zakupiłęm w grudniu ubiegłęgo roku toledo 2 1999 r silnik sr 1.6 wymieniłem wszystkie płyny i rozrząd i do tej pory wszystko ok , aż do tej chwili zapaliłą sie kontrolka smarowania sygnałęm dżwiękowym a potem zaczeła migać .kontrolka ta pali sie w sumie z 2 minuty po odpaleniu silnika przy dodaniu gazu i niestety nie gaśnie odkręciłem korek wlewu oleju i było trochę masła , ale czytałęm że to norma gdy sie jeżdzi w mało i w niskich temp , jest podmuch powietrza z wlewu oleju proszę o pomoc szukam czujnika oleju i informacji co sie dzieje u mnie jeśli możńą proszę o pomoc jakieś zdjęcie gdzie czujnik albo informacje dodam że samochód posiada gaz sekwencyjny . prawdopodobnie wymiana czujnika pomoże od tego bym zaczoł tylko gdzie on jest to mój pierwszy samochód proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 09:50 przez brodzia233, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Czujnik ciśnienia oleju

Post autor: igi84 »

poszukaj takiego z jednym przewodem, nie pamiętam ale chyba były z prawej strony przy głowicy bądź szukaj przy filtrze oleju, a zacznij od pomiaru ciśnienia oleju, może mechanior ci pokarze, znajdź czujnik i sprawdź miernikiem czy się rozwiera i zwiera.
brodzia233
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, 08:59

[1M] Czujnik ciśnienia oleju

Post autor: brodzia233 »

niestety nie wiem który ponieważ od gazu mam tam przewodów może ktoś jakieś zdjęcie mógłby mi podesłąć gdzie znajduje się czujnik byłbym bardzo wdzięćzny :) niestety jest tam trochę tych czujników a ja nie mam pojęcia o tym proszę o pomoc
:)
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Czujnik ciśnienia oleju

Post autor: igi84 »

No i znalazłem czujnik znajduje się tu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e81 ... e1fcd.html

masz dwie strzałki gdyż na zdjęciu widać że jest z boku a w etce na szkicu że jest od góry

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c1 ... 30837.html
ODPOWIEDZ