Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Tematy ogólno-techniczne
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: tomsz666 »

Witam
Na samym początku informuje, że szukałem podobnego tematu ale bez rezultatu. Jeśli jednak przeoczyłem to proszę moderatora o przeniesienie.
Wczoraj chciałem się zabrać za wymianę kapci na letnie i ku mojemu zdziwieniu gdy zacząłem rozkładać sprzęt zauważyłem brak nasadki do śruby zabezpieczającej. Jestem pewny , że przed zimą składając wszystko po założeniu zimówek ta nasadka powędrowała na swoje miejsce. No ale nie ma co rozmyślać. Fakt jest taki, że tej nasadki brak i teraz trzeba coś poradzić. Może jest ktoś z Białegostoku lub okolic kto posiada taką samą nasadkę? poniżej foto:
Obrazek
Obrazek

W salonie SEAT powiedzieli mi, że jest 18 kombinacji :-| i że jeśli posiadam kod to mi zamówią-koszt ok 40-50zł. Mam papiery od tego auta bo jest krajowy ale żadnego kodu tam nie widzę. Pojechałem do SKODY, wyszedł pan z małą walizeczką a tam ok 20szt. nasadek i mówi, że zaraz coś dobierze. Po przymierzał i jedna sztuka PRAWIE PASOWAŁA-weszła ok 1-1,5 mm na śrubę i powiedział że trzeba będzie dobijać młotkiem. Kurczę to tez nie rozwiązanie. Typ tej nasadki która prawie pasowała to 8D0601139E055

W salonie VW nie pomogli, koszt usunięcia kompletu śrub ok 100zł. :-?

Panowie co robić? Pomoże ktoś? Jeśli ktoś ma taka nasadkę to mogę podjechać. Czy olać to i usuwać te śruby u jakiegoś mechanika?
beny007
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2014, 17:39
Auto: Seat Toledo 1M 2000
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siemiatycze

Re: Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: beny007 »

Cześć. Poszukaj na znanym portalu aukcyjnym. Niedawno miałem taką samą sytuację i jednak udało mi się kupić za niewielkie pieniądze tą "złodziejkę"
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: tomsz666 »

Jest 18 kombinacji, skąd pewność, że trafie? Skąd wziąć ten "kod kluczyka"? Bo jeśli jest tylko na nasadce którą zgubiłem to głupota.
beny007
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2014, 17:39
Auto: Seat Toledo 1M 2000
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siemiatycze

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: beny007 »

Ja patrzyłem po zdjęciach śrub i ilości tych ząbków w środku śruby, żeby się zgadzały. Zaryzykowałem, kupiłem używaną i pasowała.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: tomsz666 »

Przeglądałem właśnie aukcje ale nic nie widać :-/ Gdybyś coś znalazł to daj znać.
krolik54
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 18:21
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lębork

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: krolik54 »

Pozostaje nic innego jak odkręcić i wymienić śruby na zwykłe ;-) Jak masz to przy stalówkach to problemu nie ma, ja to miałem przy alu i jakoś sobie poradziłem ;-)
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: igi84 »

Jedź na auto-szrot jeżeli jest porządny to i wiadra z śrubami mieć będą i sobie dopasujesz, albo kierunek wulkanizacja i tam odkręcą Ci wykrętakiem. Jesteś w tej dogodnej sytuacji że masz stalówki i śruba odstaje, równie dobrze możesz dospawać do nich śrubę nakrętkę i odkręcić o ile nie zależy Ci na śrubach.
tomas1911
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:28

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: tomas1911 »

Witam ma ktoś może nasadke do takiej śruby? Chętnie kupie a potem oddam jestem swiadom ze takie rzeczy raczej nikt nie wyrzuca.
Obrazek
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Zgubiona nasadka do śruby zabezpieczającej

Post autor: igi84 »

Raczej słabo będzie taką nasadkę znaleźć, ogólnie to śruba coś z typu McGuard, na nasadce i opakowaniu powinien być numer wzoru chyba że tego nie masz, tak to jedynie wulkanizacja czy jakiś warsztat i jeżeli nie posiada kołnierza zewnętrznego to chłopaki powinni dać sobie z tym radę wykrętakami.
Kufik99
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:24
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Janów Lubelski

[ALL]Adapter śruby antykradzieżowe.

Post autor: Kufik99 »

Witam
Z racji tego że zbliża się zima nadchodzi czas wymiany opon. Mam gotowe felgi z zimowkami ale poprzedni właściciel był na tyle nie miły ze nie zostawił mi nasadki umożliwiającej odkrecenie "kradziejek".
Wychodzę więc z pytaniem do was gdzie takowa dostanę bądź pod jaką nazwa powinienem szukać. Czy jest to jakiś spline czy też może specjalny "Seatowski" klucz. Sruby są aktualnie przy felgach stalowych, z racji wymiany na aluski muszę i tak wymienić śruby choć wolałbym aby obyło się bez spawania (no chyba że w ostateczności :-D )
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ