[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: luki32 »

Witam!
Jestem właśnie świeżo po wymianie radyjka w Toleuszku.
Kluczy nie trzeba kupować ,bo nie są one niezbędne przy tej operacji.
Ja rozbroiłem starą wycieraczkę taką płaską z tesco (taką akurat miałem w częściach) ,wyciągnąłem z niej jeden z tych płaskowniczków metalowych .Uciąłem 2 kawałki kątówką około długości 10 cm i pasują one idealnie w szczelinę.Wsadziłem te "klucze" i praktycznie od razu wyciągnąłem radio bez problemu.
Blaszki mają za zadanie docisnąć te poprzeczne blokady w radiu aby się schowały i wtedy całość nie jest niczym już blokowana
Obrazek
Obrazek
Oczywiście separator jest potrzebny .Montowałem Pioneerka 2300ub i bez separatora ściągał lipnie.Dodatkowo standardowo rameczka musi być (kupione na allegro za 14 zł łącznie z separatorem ) .

Teraz co do podłączenia nowego radia to jeżeli wepniemy same wtyczki tak jak leci to radio będzie gubiło pamięć i każdorazowo będzie lipa. Ja miałem o tyle łatwiej ,że obeszło się bez obcinania i lutowania .Wtyczka Pioneera ma na plusie(czerwony) oraz na pamięci (żółty)łączone przewody za pomocą wsuwek .

Żeby radio nie gubiło pamięci i żeby działał poprawnie centralny trzeba zamienić przewody tzn ,połączyć czerwony plus wychodzący z wtyczki od radia z żołtym przewodem od pamięci a żółty przewód od pamięci połączyć z czerwonym plusem .Natomiast jeśli złączymy ze sobą bez zamieniania żółty+czerwony to wtedy nie będzie działał centralny z pilota .Wklejam fotkę jak połączyłem .Niebieski przewód jest to +12v po włączeniu radia i z nim podpinamy przewodzik od separatora.
Obrazek
Widać na focie zamianę przewodów żółty i czerwony

Tak po zmontowaniu
Obrazek

Sorki za zdjęcia ale robione telefonem.
Narazie wsio działa dobrze no z mały wyjątkiem ,że nie świeci na liczniku okienko odpowiadające za radio ale to przeżyję . :lol:
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: DzieX »

Ale co ma centralny do radia?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: luki32 »

Widocznie coś ma radio wspólnego do modułu komfortu ,który steruje centralnym, skoro w jednej konfiguracji złączonych przewodów nie działał mi pilot wogóle i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie zapalały się lampki w podsufitce.
cezaryzuchowski
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2014, 08:12

reset radia

Post autor: cezaryzuchowski »

Witam jak mozna zresetowac orginalne radio w seacie toledo ll zeby skasować zapisane stacje radiowe
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: haszczu »

cezaryzuchowski, Na początek przywitaj się w odpowiednim dziale. Radio możesz zresetować wypinając je ale musisz mieć kod bo Ci się zakoduje
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
cezaryzuchowski
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2014, 08:12

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: cezaryzuchowski »

mam kod ale po odlaczeniu akumulatora stacje i tak zostaja
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Sony »

Nie kojarzę, żeby była opcja całkowitego skasowania stacji. Zawsze możesz od nowa je wyszukać i po problemie.
Benz

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Benz »

Witam, podejrzewam, że takie pytanie już sie gdzieś pojawiło, ale niestety nie udało mi się go znaleźć także myśle, że nie obrazicie się jak zadam je po raz kolejny ;) Mianowicie chodzi o zmieniarka CD do Aury. Zastanawiam się nad jej kupnem i chciałem zapytać jak wygląda odtwarzanie płyt w niej a dokładnie o to czy bez problemu odtwarza płyty nagrywane i czy lubi pliki mp3 czy raczej ich nie trawi ? Z góry dzięki za odpowiedz ;)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

Nagrywane płyty czyta, natomiast mp3 nie.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Benz

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Benz »

I jeśli mam ładnie kabelek pociągniety z radia do schowka to cały montaż polega poprostu na wpięciu zmieniarki do kostki w schowku i tyle tak ? nie trzeba nic więcej programować ani nic w tym stylu ? ;)
ODPOWIEDZ