Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Bartek26 »

moze kolega z ARL'a ma pelen przelot ... wywal kata , nie bedziesz żałował.
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: futrosky »

Wy panowie macie zrobiony pełen przelot w silniku 1.9 tdi 110 ASV ? Katalizator wywalony i tylny tłumnik wywalony ?
Byłem się dzisiaj dowiedzieć i kosz wyniesie mnie tego 150zł. A w tym wywalenie kata, wspawanie rurki i wywalenie tylnego tlumnika i wspawanie rurki. Efekt ma być genialny czyli gwizd na wolnych obrotach, spust powietrza przy zmianie biegu. I o taki efekt mi chodzi właśnie. Wy też macie tak zrobione ? Czy jakoś inaczej ?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: haszczu »

futrosky, Tak wygląda przelot. Kaspoll może coś powiedzieć na ten temat :D
Jeśli chodzi o przegląd to bez końcowego niestety nie przejdziesz go pozytywnie
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: futrosky »

ale chodzi mi o to jaki efekt będzie bez tylnego też. Mówisz że nie przejdzie ? czyli w łapę trzeba dawać przy przeglądzie ? ;/
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: haszczu »

futrosky, Dźwięk bez kata i końcowego jest super. Wywal końcowy, dorób rurę zamias końcowego, nie przyspawuj na stałe tylko zepnij na złączke a końcowy zostaw w domu. Przed przeglądem zdejmujesz rurke, zakładasz na auto końcowy ori i na przegląd a po przeglądzie znowu zakladasz rurę. Szybszy sposób niż przespawywanie za każdym razem
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: futrosky »

haszczu, o widziałeś. Jutro powiem specowi żeby mi tak zrobił. Ale złączka dobrze działa ? Tłumi to dobrze ? Spaliny bokiem nie wylatują ? Uszczelnia ?
takiego efektu potrzebuje :
https://www.youtube.com/watch?v=LAzCvL2kIhw

[ Dodano: 2014-03-13, 15:49 ]
wywaliłem i kata i tłumnik czyli pełen przelot. I wrażenie są piękne :) Ale mam jedno pytanie do was. Spust powietrza jest ładny, ale na biegu jałowym nie m takiego dźwięku jak na filmiku który podałem wyżej. Turbina gwizda jak dodaje gazu, a na biegu jałowym jej nie słychac jak n filmiku. Mam się bać ?
LittleJacob
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2014, 17:53

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: LittleJacob »

Jeżeli wywale katalizator to pojawi się jakiś błąd? Ogólnie zrobienie całkowitego przelotu to doby pomysł czy raczej nie? Wpłynie to jakoś na spalanie? Kolega ma coś takiego w BMW 3 E90 i całkiem fajny efekt, zostawia dymka ale za to fajnie chodzi :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: kornat »

Żaden błąd się nie pojawi.
Awatar użytkownika
raven389
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:56

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: raven389 »

Witam

Panowie chciałem się dowiedzieć czy warto wstawić z allegro zamiennik katalizatora? wygląda to tak : http://allegro.pl/zamiennik-katalizator ... 83916.html

generalnie kata nie mam od kąt kupilem samochod lecz rozleciala mi sie plecionka i musze ja wymienic.. wiem ze mozna kupic nowa i wspawac za grosze.. lecz ostatnio na przegladzie gosc sie mnie zapytal "gdzie jest katalizator??" na szczescie po odpowiedzi ze nie ma go od kat mam samochod to machnol ręką.. lecz wolałbym unikac na przyszczłosć odpowiedzi na takie pytania.. wiec stad nasuwa mi sie kupno wyzej wymienionego przedmiotu z allegro.. pytanie czy po załozeniu tego zamiennika wszystko bedzie tak jak do tej pory? wie ktos co jest wewnątrz tego "ala katalizatora" wolałbym miec pełny przelot tak jak do tej pory..

Dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Sony »

raven389, wstaw samą pustą puszkę po katalizatorze i tyle skoro obawiasz się przeglądów. Ja mam już tyle lat normalny przelot w miejscu kata w postaci rurki z kwasówki i nie miałem do tej pory problemów.
ODPOWIEDZ