[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: dominik »

krotki1269 pisze: I czy można jeździć z pokrzywionymi tarczami?

Ja jeździłem jakieś 3 miesiące, hamowałem biegami, starałem się przewidywać to co przede mną. Efekt: wymiana wszystkich gum w przednim zawieszeniu wraz z amortyzatorami. A wogóle to sie h** jeździ z krzywymi tarczami :P
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: ghul17 »

dorzuce coś od siebie zamontowałem w listopadzie 2013 tarcze bozarto nacinane nawiercane, polskie, oraz klocki TRW przód a tył tarcze bozarto i klocki a.b.s. teraaz przy hamowaniu z 120km/h do 50km biją masakrycznie i kierownica chodzi lewo prawo i słychać łubububu.... kombinowałęm przeczucałem klocki krzyzowałęm je i nic .... dziś wkońcu zeszlifowałem troche klocki na równo i sie poprawiło da sie komfortowo hamować zresztą zobaczymy jak klocki na nowo sie dotrą, natomiast jak bicie na kierownicy wróci to reklamacja... ciekawe czy uznają ją wogóle, niby gwarancja dożywotnia. na tyle tarcze bozarto chodzą jak koło od taczek kręcac piastą z tarczą widać jak tarcza się kreci w stosunku do jarzma... raz dziura na 3mm a raz na 0.5mm dlatego też toledo chyba hamowało jak"kangur" pulsacyjne bardzo. narazie jeżdze na starych tylnich. jak nie opanuje przednich hamulców odsyłam cały komplet.. i zobacze co powiedzą... w gwarancji mają troche pod punktów aby nie uznać gwarancji.... telefonicznie mówili że idą klientom na ręke.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: dominik »

ghul17, ja zareklamowałem tarcze do 14 marca mam mieć odpowiedź.

A to że teraz nie bije to się nie łódź. Jak wymieniłem poduchy na amorach też myślałem że problem z głowy ale tylko na chwilkę. I tak wymieniałem wszystko aż dotarłem do tarcz. Najlepsze było to że tarcze biły tylko wtedy jak były ciepłe. Jak wjechałem na kanał sprawdzić bicie to wszystko w normie a jak dostały ciepełka trochę to koszmar.
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: krotki1269 »

dominik pisze: A wogóle to sie h** jeździ z krzywymi tarczami :P


Szczerze to pierwsze telepanie zauważyłem dobre 4 miesiące temu, a kangury przy zatrzymywaniu są praktycznie od 1,5 roku :P na co dzień w ogóle nie odczuwam różnicy, bo tak jak mówię muszę ostro depnąć, praktycznie stanąć dęba przy ok 100km/h, żeby trzęsło.. Poniżej 80 km/h kierownica nawet nie drgnie ;)
Niedługo będę zmieniał sprężyny to wtedy może przetoczę tarcze i zobaczymy czy będzie lepiej :)
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Bajan »

Koledzy mam zamiar wymienic tarcze i klocki z tyłu. Niewiem czy kupować klocki z czujnikiem czy bez. Kontrolkę mam od zużycia klocków ale niewiem czy z tyłu jest czujnik?
kielich
Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kielich »

Chyba z tyłu w ogóle nie ma klocków z czujnikami, tylko z przodu w lewym kole jest. Przynajmniej ja tak mam.
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Bajan »

Dzisiaj wsunałem się pod auto i sprawdziłem oba koła z tyłu, do jednego jak i drugiego idzie kabelek i jest wtyczka wiec wydaje mi sie ze to jest ten czujnik na obu kołach z tyłu :) Wiec trzeba kupić klocki z czujnikami :P
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: bartek »

nie pomerdały ci się wtyczki od czujników ABSu?
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: eR »

Bajan, Bogata wersja ten Twój Tolek. Nawet z tyłu klocki z czujnikami zużycia :-D ;-)
kielich
Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kielich »

Nie ma nawet w sprzedaży klocków z czuinikiem na tył
ODPOWIEDZ