[1M] Brak odpowiedzi z auta

ODPOWIEDZ
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: kuba88w »

jozekbasok, masz ori radio?? jak nie to odepnij je i sprawdz czy się połączy. Miałem taką samą sytuację.
jozekbasok
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2013, 14:55

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: jozekbasok »

Ok dzieki za odpowiedzi bede sprawdzal
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: qoblin »

Mam problem z łącznością w samochodzie. Posiadam interfejs viakena kkl na usb. Uruchamiając vag-com czy vcds i robiąc test łączności wszystko jest ok. Diody na interfejsie też świecą. Próbując wejść w dowolny sterownik (silnik czy cokolwiek innego) mam komunikat "no response from controller". Gniazdo w aucie jest na pewno sprawne bo w ASO Seata się podłączyli, kabel i interfejs jest sprawny bo do VW New Bettle czy Passata B5FL normalnie bez problemu się podpinałem. Jestem w trakcie korespondowania z Viakenem, jak na razie to mieli pomysł żeby zmienić ustawienie transmisji posrtu COM i czasu opóźnienia ale to nie pomogło. Czy ktoś ma może jakiś pomysł w czym leży problem? Toledo II z silnikiem AQN.
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Cześć mam problem z komunikacją vag nie wykrywa mi interfejsu ale po przekręceniu zapłonu i wybraniu abs lub air bag na komputerze wyskakują na liczniku kontroli ale po 6 nie udanych próbach brak komunikacji . Nie wiem co jest grane , kabel musi być sprawny bo wcześniej go sprawdzałem
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Sony »

A testowałeś ustawienie kabla i przypisałeś do odpowiedniego portu ? Jakiego programu używasz ?
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Z testem jest problem usb widzi ale interfejsu juz nie . Używałem programu polski vag 4.9 oraz 2.5, vag com i vcds , na vcds robiłem test portu i brak interfejsu
Luki52

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Luki52 »

Spróbuj zmienić port USB, lub zmienić wersje VCDSa na jakim Windowsie pracujesz?
I jeszcze jedno, spróbuj zrobić tak:
Włożyć kabel do gniazda obd
Włączyć zapłon
Podpiąć kabel do portu USB
Włączyć VCDSa, ustawienia i sprawdzić na każdym porcie 1, 2, 3, 4(chyba ze wcześniej sprawdziłeś w Menadżerze Urządzeń na którym porcie jest twój kabel )

I jeszcze możesz zmienić w Menadżerze port COM na któryś z tych 4 pierwszych.
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Mam Windowsa 7 64 bit

Spróboje tak jak piszesz , powiedz mi jakie sa jesze inne programy do diagnostyki Seata
Luki52

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Luki52 »

jeśli masz win7 to szukaj VCDSa lite, inne programy często nie radzą sobie w tym Windowsie.
Albo zainstaluj sobie Windows XP Mode, i nie będziesz miał problemów z żadnym programem...


Ja z autami VAG dopiero zaczynam przygodę także, jak na razie używam tylko VCDSa, VAG COM, zreszta chyba zbyt dużego wyboru nie ma...:)
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Wczoraj jeszcze próbowałem ,pobrałem z oficjalnej strony vcsd wersja 12.12.0 oni napisali ze Wersja 12.12.0 wymaga systemu operacyjnego Windows 2000, XP, Vista, 7 lub 8 (zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe).

Ale u mnie nadal brak komunikacji (nie widzi interfejsu )
ODPOWIEDZ