Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Koszi »

Skoro odkręciłeś blachę to trzyma się jeszcze na zamku i lince która jest wpięta do klamki ;)
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

To jeszcze jedno pytanie. Jak już wszystko pozakładam to nieważne będzie w jakim położeniu jest szyba bądź prowadnice? Silnik poczuje opór i się zatrzyma tak? Wybrałem ten: http://allegro.pl/podnosnik-szyby-seat- ... source=mlt

Wiem, że będę musiał rozwiercać nity. Powie ktoś jakim wiertłem i czy potem to znów nitować czy może jakieś śruby założyć a jeśli tak to jakie ( śruby, nity)? Pytam o takie błahe sprawy ponieważ oprócz kluczy nie mam żadnych narzędzi i wszystko co będzie mi potrzebne będę pakował u kolegi i nie chciałbym czegoś zapomnieć.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Nie wiem czy ktos tu juz nie pisal o nitowaniu. Przejrzyj wczesniejsze tematy. A co do polozenia szyby. Ustaw slizgi po srodku, przykrec szybe i gotowe. Mechanizm sam sie dopasuje.
Ja najwiecej problemow mialem z klamka. Za ch..a nie dalo rady jej odkrecic wiec musialem zakladac wszystko przy wiszacych drzwiach.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: eR »

Panowie co może być przyczyną tego jak przy opuszczaniu szyby nie jedzie ona w dół cały czas z tą samą prędkością, tylko w pewnych momentach przyśpiesza a potem znowu normalnie jedzie.
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: eko_zgonuś »

jak roznitujesz to możesz z powrotem na nity albo skręcić śrubką chyba 5, już nie pamiętam. Wyjdzie w trakcie uwierz to najmniejszy problem :)
co do 1 pytania to zatrzyma się w odpowiednim miejscy ponieważ skończy mu się linka, a skończy się bo przykręcisz szybę na odpowiedniej wysokości (przez otwory w czarnej blasze). Wszystko jest wymierzone i dość bezproblemowe ;)
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: powe88 »

powe88 pisze:...Są zestawy z plastikowymi elementami które są słabe i najczęściej psuły mechanizm oraz metalowe które to eliminują.

Więc chyba lepsze metalowe, czemu wybrałeś plastiki?


Mechanizm z plastikiem ponieważ był sklep w okolicy który to miał od ręki.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, 22:34 przez powe88, łącznie zmieniany 1 raz.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

Dziękuje wszystkim za pomoc. Czekam na nowy podnośnik i zabieram się do pracy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: bartekmk »

tomsz666, i jak wymiana podnosnika? dobry ten z aukcji ktorą podałeś? też musze kupić bo szyba przestała działać, nie wiem co sie stalo poki co ale wole zamowic od razu calość.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

Tak wszystko ok. Szyba działa, nity dostałem razem z podnośnikiem. Na początku zobacz bezpieczniki, i ewentualnie sterowanie na drzwiach, może coś nie łączy.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: bartekmk »

tomsz666, nie nie, strzeliło ewidentnie wiec coś pękło i teraz mieli.
ODPOWIEDZ