[ALL] Sprzęgło

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[ALL] Sprzęgło

Post autor: byrt »

bartek, nie, sucho. Raz dziennie podniosę pedał do góry i już normalnie jest, chyba, że dłużej auto stoi (+8h).
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Sprzęgło

Post autor: marek_igor »

byrt, masz podobny problem jak u mnie, prawdopodobnie może być jakaś nieszczelność na przewodzie, (u mnie wyciekał płyn przez nieszczelny oring), może się zapowietrzać też....

Sprawdź, czy jak wrzucisz 1 i nie puścisz sprzęgła przez dłuższą chwilę, czy auto nie zacznie samo jechać...wtedy już będzie jakiś trop.
U mnie też było tak, że sprzęgło raz na jakiś czas brało prawie że w podłodze, a jakbym chwilę przytrzymał jeszcze to by pojechało :)

Także jakaś nieszczelność lub zapowietrzanie bardzo prawdopodobne. Jeśli to wysprzęglnik to też nie będzie to tak skomplikowane jak u mnie w ARL.
Na początku proponuję odpowietrzyć układ :)

Może też być wina pompki pod pedałem sprzęgła.
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[ALL] Sprzęgło

Post autor: byrt »

Jak trzymam sprzęgło auto nie ruszy, więc szukam dalej. Odpowietrze układ, jak nie pomoże - sprawdzę pompkę.
Dzięki marek_igor, za trop, przynajmniej wiem w jakim kierunku szukać ;-)
Awatar użytkownika
EMERTON12
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2012, 19:52

[ALL] Sprzęgło

Post autor: EMERTON12 »

Witam powiedzcie Mi koledzy jakie do mojego samochodu bedzie dobre sprzęgło mechanik powiedział że sachs ? :-D
Awatar użytkownika
Tyber
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:26

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Tyber »

Witam.

W Toledo ojca 1L 1.6 SI 75Km ślizga się sprzęgło.
Był z tym u mechanika i nie wie co może być przyczyną.
Stawia na linkę lub Docisk. Co waszym zdaniem może być??
Ślizga się po chwili. Czasem jest Ok a czasem nie da się jechać.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Sprzęgło

Post autor: vwir »

Trzeba najnormalniej w świecie wyciągnąc skrzynię i zobaczyć. Może być na przykład wyciek oleju z simmeringa na tarczę sprzęgła. Może być też zacinająca się linka w pancerzu. Albo zużyta tarcza.
Jeśli jest tam samoregulacja na lince sprzęgła to ona też potrafi robić dziwne rzeczy.
Bleki

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Bleki »

Witam Was! Kilka dni temu zakupilem tolka z 95rp 2.0 8v . Już podczas oględzin auta zauważyłem ogromny wyciek oleju z chlodniczki olejowej! Na 100 km litr oleju! Poprostu lało się, jakiś mechanik czarodziej zamiast oryginalnej uszczelki wyciął zamiennik z....dętki i kobiecinka tak jeździła :( zalane wszystko normalnie konserwacja olejowa na całym podwoziu ;) teraz moje pytanie! czy olej mógł dostać sie na tarcz sprzęgłową? Slizga się podczas ruszania zwłaszcza na 5tce no i jakieś wibracje powyżej 2 tyś trzęsą mi budą . Łudzić się że to olej tak nabroił czy wywalać skrzynie i zakładać nową tarcz i docisk? Pzdr Bleki .
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[ALL] Sprzęgło

Post autor: eR »

Wg mnie to jeśli piszesz, że auto od kobiety kupione to raczej obstawiałbym jej robotę z tym sprzęgłem a nie oleju ;-)
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Bartosz_n »

Slizga się podczas ruszania zwłaszcza na 5tce no i jakieś wibracje powyżej 2 tyś trzęsą mi budą


Ruszasz z piątki ?? :shock: :shock:

Tak jak napisał Ci eR, to pewnie wina kobitki :-)
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Sprzęgło

Post autor: cash »

Ja mam jeszcze pytanko w sprawie sprzęgła. Pisałem kiedyś w temacie w dwumasu, ale nie dostałem odpowiedzi. Mianowicie, wysoko mi bierze i przy zmianie biegów płynnie nie jedzie. Czy sprzęgło się kończy?
ODPOWIEDZ