Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Głośny pasek wieloklinowy?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: piotrek148 »

Witam.
Miesiąc temu przy wymianie kompletnego rozrządu wymieniłem napinacz paska oraz sam pasek i było wszystko ok.
Dziś rano na zimnym silniku napinacz znowu zaczął klekotać identycznie jak stary przed wymianą.
Kupowałem najdroższy napinacz jaki był (jeśli dobrze pamiętam to chyba FEBI).
Tak szybko by siadł?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: kornat »

Nie wiem czy Febi to taki dobry, INA byłby ok. A po drugie sprawdzałeś sprzęgiełko jednokierunkowe?
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: piotrek148 »

kornat pisze:Nie wiem czy Febi to taki dobry, INA byłby ok. A po drugie sprawdzałeś sprzęgiełko jednokierunkowe?


Zdałem się na mojego mechanika. Niby wszystko sprawdzali. :-?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: szymekgd »

piotrek148 pisze:Niby wszystko sprawdzali. :-?


Najwidoczniej o czyms zapomnieli, tak jak napisal kornat winowajca najczesciej jest sprzegielko alternatora, rzadziej klimy.
Michal
Awatar użytkownika
Grziib
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2012, 08:49

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: Grziib »

Witajcie.
Mam Tolka II 1.9 TDI 110km
piszczy mi pasek wielorowkowy (klinowy)
bylem z tym u mechanika, powiedział ze jest do wymiany pasek oraz napinacz (nie słychać napinacza ponieważ pasek go zagłusza),
a ze nie jestem w naszej pięknej Polsce to koszt podzespołów oraz pracy wyniesie: 220euro Trochę dużo ;/
Chciałbym zapytać czy da rade samemu to wymienić bez posiadania kanału?
A może wymienić tylko pasek? może napinacz jest dobry?
Jarekk
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:02

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: Jarekk »

Witam :)

Podpinam się pod temat.
W ostatnim czasie przy odpalaniu słychać hałas / szum dochodzący z prawej strony, który stopniowo ucicha w ciągu 5 - 10s. Powoli zbliża się pora wymiany rozrządu i pytanie, czy ten dźwięk to może być jego zasługa?
Awatar użytkownika
ramzeseye77
Forumowicz
Posty: 329
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:48

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: ramzeseye77 »

amortyzatorek napinacza plus rolka przerabiałem wymieniałem amortyzatorek na allegro cena do 80zł plus rolka napinacza 55 zł i po wszystkim :) a jak nie to koło pasowe alternatora do sprawdzenia cena nowego ina 125 zł pzdr
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
Polecam !
Jarekk
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:02

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: Jarekk »

Witam,

U mnie zrobione, więc mówię co się działo...
Przy pierwszej naprawie do regeneracji poszedł alternator, a razem z nim do wymiany łożysko sprężarki od klimy i po tym było cicho jak makiem zasiał.
Po niecałym tygodniu znów zaczął się szum i rozleciało się po raz drugi łożysko od sprężarki i zaczął się rozlatywać pasek klinowy (na szczęście podczas parkowania po dłuższej trasie, strach myśleć jakby się rozleciał w trakcie drogi...). Co się okazało? Koło pasowe sprężarki było wyrobione i należało je wymienić.

Żeby było ciekawiej, sprężarka wymieniana była w lipcu, więc niedawno, ale oczywiście na używke. Dlatego ja osobiście na pewno kolejnym razem dobrze się zastanowie przed założeniem używanych części.

Na razie od 4 dni jest ok :mrgreen:
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: exodus »

U mnie co dwie/trzy sekundy słuchać zgrzyt i w czasie tego zgrzytu na wolnych obrotach przygasają światła i delikatnie falują obroty. Ktoś miał takie same objawy? Sprzęgiełko alternatora, napinacz?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Głośny pasek wieloklinowy?

Post autor: Kitaj »

Napinacz napier*ala jakby coś cykało, takie delikatne klaskanie dzwięk bardzo podobny do zużytych popychaczy, a zdiagnozujesz przyciskając palec amortyzator, jak ucichnie to znaczy że to to :) Sprzęgiełko bardziej strzela coś jakbyś grzechotkę o jeden ząbek obrócił :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ