[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: goomis86 »

tak samo rurkowa tylko krótsza - 36mm.
Chyba, że są to lampki z czujnikami ruchu po bokach do alarmu to wtedy bodajże W5W.
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: goomis86 »

Czyli lampki z czujnikami..
Występuje jako całość (żarówka z oprawką) i tylko ASO (nr 1J0947171):
VW - 16,29
SEAT - 12,92
arni52

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: arni52 »

Już po sprawie pojechałem na szrot i kupiłem całe lampki za 20 zł
radek6412
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2013, 08:16

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: radek6412 »

Witam,
chciałem zmienić zwykłe żarówki rurkowe na ledy, ale czerwone(zobaczę jak to wygląda w ostateczności niebieskie) pod kolor autka i podświetlenia zegarów. Jaką markę polecacie? i czy do podświetlenia tablicy mogę użyć czerwonych ledów? Dodatkowo chciałbym usłyszeć waszą świeżą opinię na temat dobrych pozycyjnych, drogowych i mijania(mocnych białych) bo widziałem że macie różne zdania może po kwartale macie nowe typy i uwagi? Czy gdybym założył pozycyjne czerwone lub niebieskie czy będzie to widoczne przy włączonych światłach mijania? Słyszałem że nie ale żadnej fotki nie widziałem. Tolek 1m
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Koszi »

Jak chcesz starcić dowód to zakładaj czerwone i niebieskie i jakie tam Ci się jeszcze podobają.
Polecam lekturę: http://www.dekra.pl/Article/348/Stacje% ... 20pojazdow
w szczególności Załącznik 6
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Radziu »

radek6412 pisze:Dodatkowo chciałbym usłyszeć waszą świeżą opinię na temat dobrych pozycyjnych, drogowych i mijania(mocnych białych)

- drogowe i mijania Narva Range Power White (maja barwe 4500k)
- pozycyjne wpisz na allegro "cree 5w" (uzywam jako do jazdy dziennej tak daja)
Jesli chcesz zobaczyc jak swieca i jedne i drugie przejrzyj fotki moje go auta (linkd o tematu w podpisie)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: kornat »

Ostatnio mi się spaliła jedna żarówka Tungsram Sportlight +50% więc postanowiłem zakupić nowy komplet. Jako że ostatnimi czasy zawsze kupowałem u jednego sprzedawcy a ostatnio sobie poleciał w kulki, tym razem postanowiłem zamówić u innego sprzedawcy. Jako że miałem stare opakowanie z w/w żarówek i odkładałem starą sprawną żarówkę do opakowania zauważyłem różnicę w opakowaniach.
Ogólnie napisy wszystkie takie same oraz ta sama czcionka, ale opakowanie z nowych żarówek jest jaśniejsze a szczególnie tło gdzie są napisane parametry żarówek. Na starym opakowaniu tło jest ciemniejsze, bardziej niebieskie, natomiast nowe wpada w popiel.
Obrazek
Ale to nie wszystko, żarówki też się delikatnie różnią, drucik w środku w starszych był troszkę grubszy. Trzonki również trochę inne nowe żarówki mają koloru matowego srebrnego a stare bardziej w połysku. Napisy na trzonka identyczne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Żarówka podpisana jako poprzednia pochodzi z z grudnia 2011r. i co lepsze od tamtej pory świeciła i pewnie nadal by świeciła gdym jej nie wymienił, natomiast prawa spaliła się po ok. 10kkm. Zobaczymy ile teraz nowe wytrzymają.

Teraz tylko ciekawe które były oryginalne a które podróby.
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: invisible9 »

Jaka może być przyczyna spalenia obu żarówek świateł mijania w tym samym czasie żarówki to philips h7 Blue Vision. Wieczorem przekręcam włącznik świateł na pół sekundy się zapaliły i zgasły na amen. Jakiś zwarcie/spięcie czy ten typ tak ma?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Danielek. »

invisible9, Nikt tu nie ma szklanej kuli zeby wiedziec ile km wytrzymaly,czy masz sprawna instalacje elektryczna itp.
ODPOWIEDZ