[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Vagiem sprawdzałem i były błędy na klimatroniku ale po usunięciu nic się nie zmieniło. jutro będę miał kabel to sprawdzę czy się znów pojawiły. po załączeniu klimy ruszają obydwa wentylatory ale na wolnym biegu. wcześniej przy włączonej klimie było wyraźnie słychać na zewnątrz ze wentylatory chodziły a terasz jest cisza. co do ciśnień to nie mam pojęcia bo autko zabrali a mi dali kawę....
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

A jakie to błędy jeśli można wiedzieć? Bo kasowanie błędów raczej auta nie naprawi.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

błędy sprawdzę jutro bo obecnie kabla nie posiadam a jakie nr to nie pamiętam. myślałem ze to były błędy wynikające z tego ze układ był pusty oraz ze był odpinany panel klimatronika
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

mat_282 pisze:po załączeniu klimy ruszają obydwa wentylatory ale na wolnym biegu


2bieg wentylatora klimy załącza się przy przekroczonym ciśnieniu czynnika - presostat i przy przekroczonej temp. cieczy chłodzącej, więc nie tu leży problem.
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

błędów niestety nie moglem odczytać ponieważ mam win 7 64bit i nie zainstaluje sterowników od kabla. w sobotę podjadę do kumpla to u niego sprawdzę.

szymekgd pisze:2bieg wentylatora klimy załącza się przy przekroczonym ciśnieniu czynnika - presostat i przy przekroczonej temp. cieczy chłodzącej, więc nie tu leży problem.


mam passata b5 z tym samym silnikiem i tez klimatronik i tam po załączeniu klimy nawet przy temp np 6st od razu wentylatory hulają na 2biegu a w lecie pod autem zostaje plama wody i są oszronione rurki. u mnie natomiast po załączeniu klimy rurki szybko robią się zimne i tylko delikatnie pokrywają się woda...
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Passek ma silnik wzdłuż i inny wiatrak. Nie ma co porównywać.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

mat_282 pisze:od razu wentylatory hulają na 2biegu


To po co są 2 biegi? ! załącza się razem z klimą, a drugi tak jak napisałem wyżej.

mat_282 pisze:a w lecie pod autem zostaje plama wody i są oszronione rurki.


Dzieje się tak przy wysokiej temp. zewn. - duża różnica wydajność sprężarki lub/i niskim stanie czynnika.
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mat_282 »

Dzieje się tak przy wysokiej temp. zewn. - duża różnica wydajność sprężarki lub/i niskim stanie czynnika.


w passacie jest nakapane nawet przy temp zewnętrznej 15st a pełen serwis klimy robiony był w sierpniu wiec czynnika jest full i serwisant stwierdził ze sprężarka jest w super stanie. Passat na wylocie osiąga 4st przy temp zewn. 32st.

szymekgd pisze:To po co są 2 biegi? ! załącza się razem z klimą, a drugi tak jak napisałem wyżej.

czyli nie w tym problem.... nie wiedziałem ze to normalne ze chodzą na 1 biegu dezeli wszystko jest ok. może coś się wyjaśni po podpięciu komp ale to dopiero w sobotę.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

mat_282 pisze:w passacie jest nakapane nawet przy temp zewnętrznej 15st a pełen serwis klimy robiony był w sierpniu wiec czynnika jest full


Może parownik zawalony syfem?

Woda z parownika skrapla się zawsze, ale jest jej najwięcej przy dużej różnicy temp. zewn. i zadanej oraz przy dużej wilgoci w aucie
Michal
mario87
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2013, 09:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Warszawa

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mario87 »

Witam wszystkich mam pytanko :-) Skoro climatronic działa tylko powyżej określonej temperatury to czy klima manualna może działać podobnie. Zauważyłem z tydzień temu że w moim tolku klima nie chce się załączyć. Jak było cieplej tzn dobrze pow. zera to chodziła :-)
ODPOWIEDZ