[ALL] Nowe nieseryjne radio

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: Danielek. »

dreadlook pisze:Panowie jaki jest sens zmiany seryjnego radia, które gra dobrze na sprzęt za 260zl (nowy)? Przecież te radio ani nie gra, ani nie wygląda...


Piszesz to z własnego doświadczenia z radiem marki "Kenwood" czy z zasłyszanej opinii lub sugerujesz się ceną ?
Awatar użytkownika
dreadlook
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 11 maja 2013, 17:56
Auto: Seat Leon 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Kowalewo Pomorskie

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: dreadlook »

Danielek. pisze:
dreadlook pisze:Panowie jaki jest sens zmiany seryjnego radia, które gra dobrze na sprzęt za 260zl (nowy)? Przecież te radio ani nie gra, ani nie wygląda...


Piszesz to z własnego doświadczenia z radiem marki "Kenwood" czy z zasłyszanej opinii lub sugerujesz się ceną ?

Oczywiście piszę to z doświadczenia, siedzę w CA od 7 lat. Nie mówię, że kenwood to zła marka ale nie widzę sensu wymieniać seryjnego radia (która gra dobrze) na coś co wcale nie zagra lepiej i do tego będzie źle wyglądało w desce :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: Sony »

dreadlook, przedstawiany przeze mnie stronę wcześniej Clarion to też kupa :P ?
Awatar użytkownika
dreadlook
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 11 maja 2013, 17:56
Auto: Seat Leon 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Kowalewo Pomorskie

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: dreadlook »

Co do dźwięku? Oczywiście :) Jak clarion to tylko seria DRX i DXZ.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: Sony »

dreadlook, no to chyba gust gustowi nierówny, bo jak dla mnie gra przyjemniej i jest więcej opcji korygowania dźwięku :) A słuch mam typowo muzyczny, bo gram na instrumentach klawiszowych zarówno z nut jak i ze słuchu właśnie :P

Szkoda tylko, że podane przez Ciebie serie są drogie w ciul :) Aż tak wymagającym audiofilem w aucie nie jestem :D
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: regii.kr »

dreadlook pisze:Jak clarion to tylko seria DRX i DXZ.

tak były dobre ale te czasy nie wrócą era DRX i DXZ się skończyła w 2009 roku teraz jest tańszy model :) nie będę się kłócił co do lat w CA bo nie o to chodzi , kolega chce kupić tanie radio które zagra lepiej niż fabryka jak będzie zmieniał głośniki .
Clarion i Kenwood i Alpina z tanich modeli gra najlepiej i będzie z nich zadowolony ;-)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: Danielek. »

dreadlook, Wdł mnie seryjne radio gra dobrze ale w konfrontacji z budżetowym radiem Kenwooda kdc 4051u które posiadam u siebie w aucie wypada blado,chociaż by z tego powodu że ma okrojony korektor ;-) Nie oszukujmy się każde inne markowe radio zagra lepiej niż fabryczna Brisa czy Aura.
Następnym powodem zmiany jest brak odczytu formatu MP3,brak wejścia USB oraz brak wyjść RCA ;-)
To chyba wystarczające powody wymiany seryjnego radia :-)
Przy seryjnych głośnikach wymiana radia za cenę xxxx PLN mija się z celem bo przeciętny użytkownik nie jest w stanie sam wystroić radia ani zauważyć drastycznej różnicy pomiędzy radiem tej klasy a budżetówką.
Skoro siedzisz w Car Audio 7 lat powinieneś to wiedzieć :oops:
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: regii.kr »

Danielek. pisze:dreadlook, Wdł mnie seryjne radio gra dobrze ale w konfrontacji z budżetowym radiem Kenwooda kdc 4051u które posiadam u siebie w aucie wypada blado,chociaż by z tego powodu że ma okrojony korektor :

i to są plusy jeszcze dodatkowo w Kenwoodach są montowane aktywne zwrotnice które można dostosować do rozmiarów głośników będących w samochodzie :-D
ja w CA jestem jakieś 20 lat ale się nie znam :lol:
1 radio jakie zakładałem to był kaseciak Philips DC 640 w 1993 roku do audi był problem z kieszenią :)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2014, 11:01 przez regii.kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreadlook
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 11 maja 2013, 17:56
Auto: Seat Leon 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Kowalewo Pomorskie

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: dreadlook »

Danielek. pisze:dreadlook,
Następnym powodem zmiany jest brak odczytu formatu MP3,brak wejścia USB oraz brak wyjść RCA ;-)

A zdajesz sobie sprawę ile tracisz na jakości odtwarzając mp3, czy użwając pendrive'a? (oczywiście mówię tutaj o różnicy wyczuwalnej gołym uchem)? :)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Nowe nieseryjne radio

Post autor: Danielek. »

Zdaje sobie sprawę dlatego nie kompresuję pliku do wielkosci 2-3 mb tylko utwor trawjacy srednio 4 min wazy 6-8 mb wiec strata nie jest na tyle duza zeby bylo to drastycznie odczowalne.
ODPOWIEDZ