[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: DzieX »

Ja tam z paskami gates mam złe doświadczenia. W 1.9D mi ciął. Kupiłem Conti i był spokój. Od tej pory wybieram Conti.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Koszi »

A więc tak jak pisałem wcześniej chciałbym wymienić ten wąż układu chłodzenia:

Obrazek

Pytanko za pewne wycieknie mi trochę płynu chłodzącego jeśli tak mniej więcej ile ?
Będę musiał później odpowietrzać układ jeśli tak to jak to się robi???
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: PIOTREK52125 »

Koszi, uklad odpowietrzy sie sam uzupełnij płyn po wymianie tych węży do poziomu nastepnie zakręć korek zbiornika wyrównawczego , uklad chodzenia ciśnieniowy po otwarciu termostatu sprawdź i dolej plyn ,płyn mozna spuścić specjalnym korkiem na dole chłodnicy przy wężu coś w rodzaju kranika ;-)
Nare
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, 23:02
Auto: Seat toledo m2
Model: 1.9TDI ASZ 130km
Skąd?: Stronie małopolska

wyciek plynu

Post autor: Nare »

Witam jak w temacie mam taki problem ze ucieka mi plyn;/
i jest to za silnikiem ;/ nie moge tefo znalesc.
patrzac od dolu to plun cieknie po kacie bloku i kapie na ziemie wiecie skad to moze byc ;/

dodam ze plynu wystarcza tak na 2 3 dni cos tak i sie wlacza kontrolka od plynu i piszczy
czy stoi czy jezdzi;/
Przepraszam za bledy ale pisze z telefonu
Awatar użytkownika
fonfel
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2011, 22:32

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: fonfel »

Ja bym sprawdził króciec i czujnik na nim ,kiedyś miałem malutkie pękniecie i psikało na grodź silnikową i wyglądało tak jak ty piszesz .
"...Do przodu wciąż jedź,niech to będzie credo Twe...!"
Nare
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, 23:02
Auto: Seat toledo m2
Model: 1.9TDI ASZ 130km
Skąd?: Stronie małopolska

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Nare »

Aha czyli muszę szukac tego krucca a mniej wiecej w ktorym miejscu jest schowany ?? bo nie chce rozbierac calego auta
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: lukogi »

czy jest jakiś sposób zeby się upewnić czy nagrzewnica jest szczelna? Bo troche ubywa mi płynu a po wężach i króćcach bardzo nic nie widze. Dywany suche, po włączeniu nawiewu para z szyby znika.
berkelz

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: berkelz »

Ostatnim razem płynu do chłodnicy dolewałem jakoś w styczniu bo okazało się ze jest go mało- dolałem może z 100 ml. Po wczorajszej trasie- ok 350 km (przed samym wjazdem do domu ;p) zapaliła się lampka ostrzegawcza. zjechałem na parking i okazało sie ze w zbiorniczku wyrównawczym Pusto ;o. Miałem trochę płynu i dolałem. Dzisiejszego dnia zaglądam i zauważyłem ze nie ma tego płynu co wlałem. Znalazłem miejsce wycieku:

Obrazek


Co to jest za miejsce gdzie wychodzą te kabelki ? czujnik temperatury ?? (wymieniałem go pól roku temu) BO WŁĄSNIE W TYM MIEJSCU POJAWIŁ SIE WYCIEK PŁYNU ( czy został on źle zamocowany ?? wydaje mi sie ze pod kontem jest wsadzony. poruszałem nim i przestało ciec i nie posiadam od tego momentu braku płynu w zbiorniczku. wszystkie miejsca wkoło które były mokre wcześniej powycierałem i podczas testu na parkingu który trwał parę min nie było żadnych objawów. Będę musiał go jeszcze raz zamocować (prosto ) czy będzie już spokój w tym temacie ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Sony »

berkelz, sprawdź czy masz dobrze spinkę założoną na czujniku temperatury. Blokuje ona czujnik, żeby nie wypadł ;)
berkelz

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: berkelz »

a czujnik sam w sobie sie wciska, wkręca w gniazdo ?? Czy przy tym czujniku wystepuja jakeis uszczelki itp ?? czy spinka spełnia rolę uszczelniająca ? Czujnik wymieniał mi mechanik i jak widac na obrazku spierd... sprawe dlatego sie pytam ;)
ODPOWIEDZ