[1M] Który silnik wybrać pod gaz ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
waldemar.m
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2013, 20:30

[1M] Który silnik wybrać pod gaz ?

Post autor: waldemar.m »

Dzięki za info.
waldek39106
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Który silnik wybrać pod gaz ?

Post autor: misiekbig »

Co do gazu to kumpel miał taki silnik zagazowany, za instalke dał prawie 5 tysi, ale za to chodził równo i ładnie bez zadnych wyczuwalnych różnic gaz czy Pb. Jedyne co to cewka mu czesto siadała ale nie wiem czy to przez lpg. Przez 3 lata był tylko na jednej regulacji instalki no i regularna wymiana filtrów a tak poza tym spoko sie sprawował.
Awatar użytkownika
Paul95
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2013, 18:24

[1M] Który silnik wybrać pod gaz ?

Post autor: Paul95 »

Witam!
Ja mogę powiedzieć że mam LPG Stag 4 skewencja (roczny już gaz) w silniku 1.8 20V. Powiem tak nie narzekam chodzi bardzo dobrze cichutko po prostu nie ma różnicy przy przełączeniu PB na LPG czy z LPG na PB. Nie odczuwam żadnych zmian w mocach ale to zależy od gazu gdzie się tankuje tak samo jest z paliwem ;) Dla tych którzy chcą założyć gaz to zakładać w specjalizowanych warsztatach a nie u pana Rysia na placu czy w stodole ;) No i udało mi się się zejść do 8.5l LPG w mieście z czego jestem bardzo zadowolony bo było naprawdę ciężko i delikatnie z gazem trzeba było się obchodzić bez szaleństw ale to było wyzwanie :) Cieszę się że udało mi się tyle zejść co na ten silnik i moc kusi depnąć no ale co się nie robi dla nauki :) a tak to 9-11l Zależy od stylu jazdy! ;)
dziadzioor
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2014, 23:36

[1M] Który silnik wybrać pod gaz ?

Post autor: dziadzioor »

ja powiem tak mam Toda II 1.6 16v + Stag 4 i fajnie leci i na bezynie i na gazie ale do Toda jeśli chodzi o benzyniaka to minimum 1.8 trzeba a diesel na normalnej pompie wszystko uciągnie.
Tooooleeeeedooooo <3
bulaa90
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2014, 12:02

[1M] Który silnik wybrać pod gaz ?

Post autor: bulaa90 »

Witam, czytam na forum jaki silnik jest najlepszy do gazu. Szukam wlasnie Seata Toledo II pod założenie gazu. Nigdzie nie wyczytałem który jest jest najlepszy ze wzgledu na awaryjnosc oraz regulacje zaworów (maja hydrauliczną czy mechaniczna?) chodzi mi o silniki w szczegolnosci 1.6 poniewaz nic lepszego mi nie trzeba poki co. Bedzie to moj pierwszy samochod, do tej pory jezdzilem brata fabia 1.4 60 km wiec mocy nie powinno mi brakowac ;) Jazda w 90 % po miescie. Proszę o informacje ktory z tych silników jest lepszy do gazu i ktory ma hydrauliczna regulacje zaworów....
- 1.6 100KM prod. 1999-2002
- 1.6 16V 105KM prod. 1999-2004

I jeszcze jedno pytanie, czy silniki Seata Leona sa identyczne ? chodzi o to czy:
- 1.6 100KM 1999-2001 czy to ten sam co w Toledo II ?
- 1.6 102KM 2005-2005 - jak ten silnik ? hydraulika i nadaje sie do gazu ??
- 1.6 105KM 2000-2004 czy to ten sam silnik co w Toledo II ?

Troche duzo pytan ale prosze o informacje, bo juz szukam z 2 miesiace auta ktory spelnialby moje oczekiwania a zarazem nie sprawial problemow na LPG, no i teraz zaczalem czytac wlasnie o tym aucie.

Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ