[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[1M] Zamek drzwi

Post autor: luki32 »

Potwierdzam ,kupiłem zamiennik oczywiście zamka drzwi.
Po 2 miesiącach użytkowania ,lampki zaczęły głupieć .Tzn załączał się sam alarm, po zamknięciu drzwi lampka w drzwiach się paliła .Przy otwartych drzwiach załączał się alarm i takie tam cuda.Człowiek leniwy bo poszedł na łatwizne i zamiast stary zrobić to nowy kupił.
Okazało się,że ten główny mikroswitch to totalny badziew ,rozsypał się.Więc rozebrałem stary oryginalny zamek celem sprawdzenia co tam mogło się spsuć .Wszystkie "MIKROSŁICZE" w super stanie każdy działa a problemem było standardowo zaśniedziała płytka .W tym nowym zamku tylko był problem z tym głównym mikroswitchem więc tylko wziąłem z oryginalnego zamka ten oryginalny switch i przelutowałem do nowego i wszystko działa prawidłowo .
Jako ,że tylko nawalił jeden przełącznik to zostawiłem ten zamek nowy jednak bo cała mechanika w nim dobrze działa .
Problemem w tych nowych mogą być tylko ten badziewny główny "Słicz"
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Zamek drzwi

Post autor: marek_igor »

Ja kupiłem zamek, zamiennik, firma ENERGY http://energy.org.pl/kategorie,,zamki_c ... dt,53.html

Nie mam zastrzeżeń, działa prawidłowo już przynajmniej z pół roku. Cena 80 zł.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Koszi »

Marek ale Twój za wiele sie nie na jeździ ;)
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

[1M] Zamek drzwi

Post autor: SGL79 »

Potwierdzam słabą jakość zamienników z Allegro. Mój wytrzymał kilka miesięcy i jest po zabawie. Jako, że pora roku nie sprzyja rozbieraniu drzwi to wezmę się za ponowną naprawę wiosną :-|
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Radziu »

ja mam zamniennik w drzwiach kierowcy ju zponad rok i zero problemu. niestety nie wiem jakiej firmy, bo montowali mi go w ASO Volkswagena. kosztowalo mnie 250 zl + robocizna.
mialem do wyboru 3 zamienniki od 90 zl do 250 zl wlasnie lub oryginal za 650
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Koszi pisze: a te chińskie badziewia działają bardzo krótko więc lepszym rozwiązaniem byłoby:
Mi już to nie wiem czy chińskie "badziewie" działa prawie 2 lata :) Firma AQ.
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[1M] Zamek drzwi

Post autor: luki32 »

Ja kupiłem znany pewnie wszystkim zamek firmy VIKA.
Pamiętam jak dziś jak kumpel kupił najtańszy przegub firmy Vika do Skodzilli Felicia.
Poskładaliśmy go łącznie z ich smarem który był w środku
Jakieś było moje zdziwienie jak po 2 miesiącach prszegub mu zaczął nawalać.
Po rozebraniu smar miał kolor rdzy ,normalnie zrobił się rudy i do doprowadziło do uszkodzenia.
Ogólnie teraz już jak padnie mi zamek to robię stary ,mechanike oddzielam od elektryki w benzynę do wymycia starego syfu ,elektronika profilaktycznie do przelutowania +wymiana jakiś tam uszkodzonych styków i myślę że będzie wszystko działać .
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Zamek drzwi

Post autor: eR »

Próbował ktoś może wymieniać mikrostyk w oryginalnym zamku na taki który można znaleźć na allegro
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 02725.html
Po obejrzeniu https://www.youtube.com/watch?v=z5dtdyDDgrw wygląda na to, że taki mikrostyk jest po prostu wsuwany w ten plastik do którego wchodzą dwa kable. Tylko ciekawe czy będzie on tam pasował. Niby gość pisze, że "VW Audi SEAT Skoda"
Osobiście wolałbym przelutować ścieżki i wymienić mikro niż kupować zamiennik.
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[1M] Zamek drzwi

Post autor: leeon »

eR, dokladnie ten mikrostyk dzis monowalem. Nie pasuje on idealnie, stary styk ma bolce pozycjonujace. Ja nowy przelacznik przykleilem w odpowiednim miejscu, i docisnalem blaszka. Czy to wytrzyma dowiem sie jak pusci :)

Jesli chcesz bez rzezby, kup mikrostyk z innej aukcji (ten rozbieralny) i podmien gore ;)
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Zamek drzwi

Post autor: eR »

leeon,

Dzięki za odpowiedź :-) . Rozbieralny czyli masz na myśli ten od tego samego sprzedawcy:
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 47911.html
Ale czy sama podmiana górnej części załatwi sprawę ? Bo cały ten mechanizm ze sprężynką i stykiem znajduje się w dolnej części tego całego ustrojstwa.
Chyba, że mówisz o wpięciu dolnej części nowego mikrostyku i założeniu do niego górnej części z uszkodzonego mikrostyku ? :roll:
ODPOWIEDZ