[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
pac2008
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2013, 14:34

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: pac2008 »

Próbowałem dziś i nic z tego , są jakieś zatrzaski od wewnątrz i coś trzyma ;/ z Prawej strony jest jedna śrubka i trzyma ona tylko plastikową obudowe od spodu.

[ Dodano: 2013-11-02, 16:12 ]
Problem rozwiązany, zamieszczam fotoporade zapożyczoną z innego forum. Pzdr Radek

http://autokacik.pl/showflat.php?Number=282852391

[ Dodano: 2013-11-13, 21:35 ]
Witam ponownie. Otóż pojawił się u mnie w tolku problem tego rodzaju że po przekręceniu przełącznika na pozycje lewe lusterko czasami działa prawe lecz nie zawsze , a gdy ustawie pozycje na prawe lusterko to działa ale tylko w 2 kierunkach;/ Podłączyłem miernik i okazuje się ze czasami nie ma wogóle napięcia w lewym lusterku co może być tego przyczyną ? dodam że posiadam również składane lusterka i nie zawsze to działa;/ pzdr Radek
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: dropsik9977 »

witam
ja mam problem dziwny bo mi szaleja lusterka...
jak np chce je po wylaczeniu zaplonu zlozyc no to sie zloza ok ale nie zawsze rozlaza po wlaczeniu auta...
podobnie jest z regulacja zrobie na lewe no to dziala mi prawe wlacze prawe dziala lewe...
nacisne ze chce w lewo jechac no to jedzie w prawo :/ wszystko dzieje sie na odwrot :/
albo wg nie dziala jedno albo dwa albo wg...
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: Danielek. »

dropsik9977, Mialem podobne problemy z lusterkami,wymienilem galke/sterowanie i chula od tamtej pory.
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: misiekbig »

Panowie powiedzcie mi jedną rzecz, gaszę samochód, składam lusterka, otwieram drzwi i przestawiam gałkę od lusterek na pozycję rozłożenia, zamykam drzwi, włączam zapłon i lusterka powinny się rozłożyć automatycznie, tak czy nie?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: Danielek. »

Teoretycznie tak.
Ja je skladam i rozkladam na pracujacym silniku.
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: misiekbig »

Danielek jak możesz to sprawdz czy rozłożą ci się same jak włączysz zapłon albo odpalisz silnik, i powiedz w jakiej pozycji masz wtedy przełacznik od lusterek.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: Danielek. »

misiekbig, Na wyłączonym silniku i ustawieniu jojstica w pozycji neutralnej (rozkładanie lusterek) i przekręceniu zapłonu-odpaleniu silnika nie rozkładają się dopiero gdy wrócę do pozycji składania i ponownie przestawię na pozycję rozkładania lusterka się rozkładają na pracującym silniku.
Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to napisałem ;-)
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: misiekbig »

No to tak samo jak u mnie. Mysłałem że same się rozkładają a u mnie coś zrypane jest, czasem wywala mi błąd braku komunikacji z lusterkiem kierowcy, ale jak u ciebie też tak jest to spoko. Dzięki za sprawdzenie ;-)
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: dropsik9977 »

Danielek. pisze:dropsik9977, Mialem podobne problemy z lusterkami,wymienilem galke/sterowanie i chula od tamtej pory.


ok dzieki musze poszukac nowego i wymienie i zobaczymy :)
Beny

[1M] Przełącznik sterowania lusterek - problem...

Post autor: Beny »

No i ja muszę odświeżyć temat. dzisiaj złożyłem lusterka w moim tolku II po powrocie do samochodu chce otworzyć a tu lipa zero reakcji =/ próbowałem jeszcze z 30 min i nic i tu pytanie do was święta tuż tuż a samochód potrzebny a bez lusterek ciężko się poruszać a więc czy ktoś z was ma może pomysł jak te lusterka otworzyć >???? siłą raczej nie bardzo bo mam wrażenie że zaraz je urwę.
ODPOWIEDZ