Toledo II z silnikiem 2.3

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Jacek
Forumowicz
Posty: 442
Rejestracja: 01 cze 2013, 22:20
Auto: Audi S4 B6
Model: 4.2 v8T
Skąd?: ŁÓDŹ

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Jacek »

kolego polecam ja mam wersie mocniejszą 170 konną i sobie chwalę kupiłem tego roku w czerwcu prezent na dzień dziecka a 31 Maja urodzinki :mrgreen: i też się bałem bo nigdy nie miałem styczności z tym silnikiem ale powiem Ci ze gęba się uśmiecha jak się wkręci na obroty ja mam układ wydechowy przelotówkę i powiem Ci że jak słyszę dźwięk to sam się śmieję do siebie a co do diesela to zeby kupić dobrego w dobrej kondycji to musisz się naszukać Polacy ( oczywiście nie wszyscy ) nie umieją jeździć dieslem jedzie z punktu A do B i nie poczeka chwilkę żeby turbinka ostygła tylko stają i gasi silnik i dziękuje przychodzi kupiec kupuje i na dzień dobry wymiana turbinki. wiem coś o tym bo miałem diesela i kupę kasy włożyłem wybór będzie należał do Ciebie przejedź się dieselem i benzyna w podobnych mocach i sam ocenisz. wiadomo ze jeżeli wybierzesz w benzynie 2.3 to jak będziesz chciał coś podkręcić to ciężko bo to wolno ssąca jednostka więc nie podziałasz za dużo ale jak usłysz jak mruczy pięknie jak do Ciebie śpiewa to asz będziesz się śmiał do siebie :) a co do awaryjności to od chwili zakupu nic nie naprawiałem bo wszystko jest w pożądku powiem tak bardzo doinwestowany egzemplarz mi się trafił:)
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: mariusz88 »

kolego ja mam 2,3 od 2 lat a auto o które zapytałem, to auto dla brata z tą samą zacną jednostkę hehe :) auto sprawdzone w serwisie seata, nic poważnego się okazało poza tym zdrowa sztuka, zresztą stoją w garażu już obydwa, mój i brata granatowy z linku :D więcej nie będę pisał, jak braciak założy temat to opowie więcej o aucie
Awatar użytkownika
deejay-13
Forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 14 lis 2012, 16:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Krosno

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: deejay-13 »

Ja mam na sprzedaż Tolka 2.3 V5 którego przywiozłem z niemiec. Miał być dla mnie ale trafiła mi sie okazja i mam drugiego takiego samego. Jeżeli by Cie interesowało coś na ten temat to pisz
Na prostej drodze nie nauczysz się wychodzić z zakrętów...
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: marek_igor »

Jacek pisze:przejedź się dieselem i benzyna w podobnych mocach i sam ocenisz


Trochę Cię poniosła fantazja :)
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: byrt »

Mam pytanie do osób obeznanych w imporcie aut z zachodu. Mianowicie znajomy chciałby sciągnąć Toledo z silnikiem 2.3 V5, ale obawia się opłaty celnej przy tej pojemności, nieuniknione są tak wysokie opłaty?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: marek_igor »

nie unikniesz wysokiej akcyzy...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Kitaj »

Można pojechać z mechanikiem który wyjmie silnik tyle że później w papierach będziesz miał jako składak, ale jeżeli bierzesz auto dla siebie na dłuugi czas to why not? :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: DzieX »

Można powyjmować trochę ze środka i wziąć rzeczoznawcę.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
WojciechK
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 08 wrz 2009, 20:43

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: WojciechK »

Ja na swoje v5 też nie narzekam. Od kąd mam podtlenek LPG na pokładzie to jest miodzio.
Aczkolwiek przy jeździ na poziomie 80-90 Km/h samochod palił 7L/100KM.
Oczywiscie taka jazda jest &*^%^&$%&^%^%&^!!!!!
Ale oszczędność jest.
Na LPG taka jazda skutkuje spalaniem rzędu 9L LPG na 100Km
Średnie spalanie LPG przy jeździe dynamicznej 12L.
PB około 11.
Oczywiście gurna granica nie określona. Bo kiedys na odcinku autostrady Balice-WIeliczka spalił mi 17L LPG. Aczkolwiek prędkości żędu 180-210 cały czas.
Co do awaryjności oprócz jednej pierdoły z czujnikiem położenia wału nic(dosłownie) się nie zepsuło. Autko mam już prawie rok.
Znow co do akcyzy to ja zapłaciłem jakieś 1650zł
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: DzieX »

AQNa masz?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ