Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
deejay-13
Forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 14 lis 2012, 16:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Krosno

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: deejay-13 »

Inny nacisk na ośkę i różnie mogą siąść. Znajomy a A3 ASZ ma z benzyny -40 i wygląda jak -60
Na prostej drodze nie nauczysz się wychodzić z zakrętów...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: vwir »

ramzes.kris pisze:co o tym sądzicie??

http://allegro.pl/sterownik-zamka-seat- ... 79764.html


To samo osiągniesz dowolnym uniwersalnym alarmem z pilotem. Tak właśnie zrobiłem u siebie, bo po kupnie tolka miałem tylko kluczyki bez pilota i w ogóle nie wiem, czy mogę jakiegokolwiek pilota użyć. Założyłem taki uniwersalny sterownik i działa wszystko ładnie, łącznie z domykaniem szyb.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: _carlos- »

ramzes.kris pisze:co o tym sądzicie??
http://allegro.pl/sterownik-zamka-seat- ... 79764.html


Jednym z minusów uniwersalnego zamka centralnego jest to, że gdy, któreś z drzwi będą niedomknięte to centralny pozamyka wszystkie drzwi prócz tych niedomkniętych. Oryginalne centralki w takiej sytuacji zamykają sie na chwilę i zaraz otwierają informując tym kierowcę, że coś jest nie tak. Dodatkowo w takiej sytuacji uniwersalny centralny nie otworzy Ci drzwi, bo głupieje- dostaje dwa sygnały, że drzwi są otwarte i zamknięte. Wtedy musisz latać po całym aucie i ustawiać zamki w tej samej pozycji. Niestety ten mankament dotyczy wszystkich uniwersalnych zamków.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: vwir »

_carlos- pisze:
ramzes.kris pisze:co o tym sądzicie??
http://allegro.pl/sterownik-zamka-seat- ... 79764.html


Jednym z minusów uniwersalnego zamka centralnego jest to, że gdy, któreś z drzwi będą niedomknięte to centralny pozamyka wszystkie drzwi prócz tych niedomkniętych. Oryginalne centralki w takiej sytuacji zamykają sie na chwilę i zaraz otwierają informując tym kierowcę, że coś jest nie tak. Dodatkowo w takiej sytuacji uniwersalny centralny nie otworzy Ci drzwi, bo głupieje- dostaje dwa sygnały, że drzwi są otwarte i zamknięte. Wtedy musisz latać po całym aucie i ustawiać zamki w tej samej pozycji. Niestety ten mankament dotyczy wszystkich uniwersalnych zamków.


Nieprawda. Wszystko zależy od podłączenia i centralki. Generalnie uniwersalne centralki jak najbardziej potrafią informować użytkownika o niedomkniętych drzwiach. Tyle tylko, że aby to prawidłowo działało trzeba ciągnąc kable do każdych drzwi osobno (do czujników). Jeśli wepniesz się przy module komfortu, żeby nie ciągnąć kabli do każdych drzwi to faktycznie musisz wyłączyć informowanie o niedomkniętych drzwiach, bo świecące się przez jakiś czas lampka wnętrza będzie generowała dokładnie taki sam sygnał jak niedomknięte drzwi. A i nawet jeśli któreś drzwi się nie domkną (bo były otwarte) to mój sterownik i tak nie głupieje i normalnie je zamyka. Przecież w 1M masz podwójne ryglowanie więc jak najbardziej można ryglować niedomknięte drzwi. No chyba, że niedomknięte są drzwi kierowcy. Wtedy żadne się nie zamkną.
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: Art »

Zgadzam sie z vwir'em, u mnie jest dolozona uniwersalna centralka i wszystko dziala jak nalezy. Sprawdze jutro z ciekawosci jak zaregauje przy zamykaniu otwartych drzwi. W kazdym razie nie glupieje, zamyka :)
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
M@rtinus
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 sie 2013, 00:05
Auto: Seat Leon 1M
Model: 1.9 AHF
Skąd?: Kwidzyn

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: M@rtinus »

Ja mam również uniwersalny ale produkowany dla VAG i powiem szczerze że jak mam nie domknięte drzwi,bagażnik,maskę to zamknie i kierunki mrugną tylko raz a jak wszystko OK to 2 razy i jest wsio OK

Jedyni minus to że pilot działa z bliskiej odległości tzn max 6-7m
Jacek
Forumowicz
Posty: 442
Rejestracja: 01 cze 2013, 22:20
Auto: Audi S4 B6
Model: 4.2 v8T
Skąd?: ŁÓDŹ

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: Jacek »

http://tablica.pl/oferta/seat-toledo-ni ... f22677f662


może to kogoś z forum jest Tolek? podoba mi się :) co wy na to?
Bachor

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: Bachor »

Przepiękny:)
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Alle(dro)go.pl - ciekawe aukcje

Post autor: macsta12 »

ODPOWIEDZ